Щорічно в жовтні в Національному університеті «Острозька академія» відзначається День університету.
Традиційно цей день розпочали з молебню у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького.
Унікальним інтелектуальним подарунком для студентів стали мотиваційні лекції від Миколи Жулинського, Андрія Карауша, Романа Василишина, Елайджі Моргана, Олександра Корнійчука.
Святкування Дня університету продовжилося ярмарком, упродовж якого відбулися аукціон лотів, конкурс між інститутами/факультетами «Супер-бджілка», співанка.
Традиційно в костюмі пасічника до студентів із вітальними словами звернувся ректор-організатор Острозької академії, доктор психологічних наук, професор Ігор Пасічник:
«За ці тридцять років Острозька академія пройшла славний шлях і стала лідером вищої освіти України. Ми знаємо, що наше сьогоднішнє свято, як і загалом навчання й праця тепер винятково залежать від Збройних сил України. Ми будемо йти нашою славною дорогою, завжди пам’ятаючи тих, хто віддав життя за незалежність. Щиро бажаю, щоб наш академічний вулик був і надалі таким дружнім, нехай у ньому завжди народжуються хороші й робочі рої. Бажаю всім щастя, миру й перемоги».
Також привітали студентів голова Рівненської обласної державної адміністрації Олександр Коваль; голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш; новообраний ректор НаУОА, доктор психологічних наук, професор Едуард Балашов.
«Щиросердечно вітаю вас із сьогоднішнім святом! Острозька академія - це той університет, який у XVI столітті виховував еліту, лідерів, провідників нації. Сучасна Острозька академія покликана зробити те саме. Хочу закликати вас бути гідними звання спудея та випускника Острозької академії і будувати ту вільну, сильну, незалежну країну, яку ми всі хочемо бачити і про яку мріємо»,
Під час ярмарку творчі вихованці університету представляли свої художні доробки, продавали смаколики, сувеніри із символікою університету, демонстрували власні таланти в танцювальних і сольних номерах.
Згодом відбулася урочиста церемонія вручення грамот, подяк, цінних подарунків викладачам, співробітникам і студентам університету з нагоди 30-річчя відродження, а також за багаторічну сумлінну працю на благо академії. Урочиста академія стала початком низки заходів на зустріч 450-річчю від заснування першого закладу вищої освіти Східної Європи. Долучилася до церемонії вручення й зачитала відповідні накази проректорка з навчально-виховної роботи, докторка психологічних наук, професорка Руслана Каламаж.
Під час урочистої академії Ігор Пасічник поіменно зачитав список всіх тих працівників, які, на жаль, уже померли, але були частиною колективу Острозької академії, а також згадали всіх членів академічної спільноти, які загинули під час російсько-української війни.
Ректор-організатор Острозької академії Ігор Пасічник поділився історією відродження Острозької академії, її важливими досягненнями, а також закцентував увагу на викликах, із якими стикався університет.
«Тридцять років тому ми мали мету відродити заклад вищої освіти, який буде некорумпованим, яким би пишалася вся Україна і який би підготував провідників нашої нації. І ми перші в державі тоді зуміли сказати, що будемо формувати світогляд спудеїв на принципах християнської моралі й українського державного націоналізму. Ми не помилилися. Ми пішли вперед своєю дорогою і на цьому шляху були різні періоди, але ми постійно переконувалися, що Острозька академія - не людський проєкт, а проєкт Господа. Дякуємо тим людям, яких Бог посилав нашому університету»,
Ще однією приємністю заходу стало відзначення особистими подяками ректора тих працівників, хто разом з Ігорем Демидовичем тридцять років тому розпочинав процес відродження університету.
Серед почесних гостей заходу – директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, доктор філологічних наук, професор, дійсний академік Академії наук України, голова Наглядової ради НаУОА, академік Острозького Академічного Братства, почесний доктор НаУОА Микола Жулинський; голова Рівненської обласної державної адміністрації Олександр Коваль; голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш; беззмінний протектор Національного університету «Острозька академія», секретар Наглядової ради НаУОА, академік Острозького Академічного Братства Роман Василишин; підприємець, меценат, генеральний директор ПП «Компанія Автоленд», член наглядової ради НаУОА Станіслав Середюк; доктор економічних і теологічних наук, почесний професор економічного факультету НаУОА Елайджа Морган; представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Рівненській області Олександр Корнійчук; заступник голови Рівненської обласної ради Віталій Ундір; заступниці директора департаменту освіти і науки РОДА Марина Пашковська та Олена Полюхович; мер міста Острога Юрія Ягодка; доктор філологічних наук, старший науковий співробітник Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка Руслан Ткачук.
«Острозька академія - це одна з визначальних сторінок нашої історії, і вона має символічне значення, адже кожна нація у світі завойовує авторитет і знання про себе завдяки тому, що може пізнати культуру народу, історію формування нації. Острозька академія відіграла у цьому плані унікальну роль. Зараз тут навчається майбутня еліта, і це є гарантією того, що перемога буде за нами»,
«Треба формувати нашу свідомість на засадах українського. Упевнений, що в Острозькій академії є тільки українське, адже це унікальна історія України від князів Острозьких до легендарного ректора, який все життя присвятив університету. Держава будується на особистості, і Острозька академія не втрачала своєї філософії, залишалася зі своїми правом, думкою, унікальністю, не змінила свого вектора, як це зробили інші вузи. Ви завжди тримали свою марку. Тут я бачу людей, які збудують нову українську державу, нову українську владу»,
«Острозька академія є концентрованим виразом того, що ми неодмінно виграємо цю війну з несправедливим, підступним ворогом. Тому що, ви творите наше майбутнє. Острозька академія є лідером і прикладом морально-духовного виховання нашої молоді, що відрізняє цей безпрецедентний заклад на теренах України, Європи від всіх інших. Адже це не просто знання, а знання від душі, для душі, знання, які підкріплені цінностями. Завдяки цьому ваші випускники є такими успішними й затребуваними на ринку праці. Велика подяка за те, що тридцять років тому ви повірили Ігорю Демидовичу й зараз українська історія, знання, слово, наука є передовими у світі, мають право на життя й будуть фундаментом нашої держави»,
«Дякую вам за те, що ми маємо сьогодні можливість інвестувати в освіту оновленої української нації. Князі Острозькі, маючи шалені гроші, започаткували інвестиції саме у освіту. Мені дуже приємно долучитися до великої, історичної, національної української освітянської культури»,
«Повернення до стін Острозької академії - це завжди певне особливе почуття, бо в моєму житті вона відіграла визначальну роль. Ніколи не відокремлюю себе від вас, а завжди намагаюся з радістю бути поряд, розділяти радість і сум. Острозька академія - те місце, куди завжди хочеться повернутися, згадати свою молодість, мотивувати студентів триматися разом. Ваша роль, знання, патріотизм будуть дуже потрібними для нашої незалежної України»,
«Це велика честь для мене перебувати в Острозькій академії. Я був у багатьох університетах світу, але в день, коли вперше відвідав ваш університет, відчув щось духовно щемливе. Я надзвичайно радий був у квітні цього року мати історичну екскурсію університетом і дізнатися, як Острозька академія постала з руїн і якою вона є зараз. Це інституція, де не лише формується інтелект нації, але й де розвивається її духовність»,
Також гості заходу мали можливість відвідати виставку «Острозька академія XVI-ХХІ: культурні образи й контексти» в оновленому просторі мистецької галереї НаУОА, організовану в межах проєкту «Культура в сховищі»: відновлення діяльності підземної мистецької галереї в Національному університеті «Острозька академія» за фінансової підтримки Українського культурного фонду.