Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії дискутували про безпеку України в нових геополітичних умовах

23 квітня 2025 р.

23 квітня в Національному університеті «Острозька академія» відбувся круглий стіл на тему «Без США, але з ЄС: безпека України в нових геополітичних умовах». Організатори заходу – Центр політичних досліджень НаУОА й кафедра національної безпеки та політології.

Модератор заходу – керівник Центру політичних досліджень, професор Юрій Мацієвський у вступному слові відзначив: 

«Події, які відбулися останніми днями, ще більше актуалізували тему круглого столу. Зокрема питання, яке особливо загострилося, – це ймовірність досягнення перемир’я в умовах, коли США посилюють тиск на Україну. Нам важливо стримати цей тиск і з допомогою європейців змусити росію до перемир’я. Найважливіше, що залишається в контексті цієї ситуації, – питання безпеки».

Участь в обговоренні взяли:

  • Тарас Кузьо – британський політолог і професор Національного університету «Києво-Могилянська академія»;
  • Ігор Тодоров – професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ужгородського національного університету;
  • Іван Гомза – професор факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської Школи Економіки;
  • Володимир Дубовик – доцент кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

Під час заходу обговорювали сценарії забезпечення безпеки України в умовах зменшення і ймовірного припинення військової та фінансової підтримки з боку США, а також оптимальну модель безпеки за умови продовження війни, перемир'я і припинення війни.

Враженнями від круглого столу поділився кандидат наук із державного управління, доцент Віталій Лебедюк:

«Тема круглого столу є дуже своєчасною, оскільки залучені фахівці порушили питання, на які Україна та її союзники намагаються знайти відповідь у наддинамічній політичній ситуації. Особливо важливо сьогодні вести дискусію про цілі України в російсько-українській війні та їх чітку артикуляцію разом із європейськими партнерами, щоб змусити адміністрацію Трампа дослухатися до наших вимог і не грати на користь росії».