Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Пасхальне поетичне віншування в Острозькій академії

22 квітня 2025 р.

22 квітня в Національному університеті «Острозька академія» відбулося пасхальне поетичне віншування, мета якого – прославлення славного Христового Воскресіння. Захід провели в дуальному форматі: чимало учасників читали поезії офлайн, але основна частина долучилася онлайн із багатьох областей України.

Модератором заходу був доктор педагогічних наук, професор НаУОА Василь Жуковський, який звернувся зі вступним словом до учасників:

«Причина поширення християнства полягає в тому, що це добра новина, яка змінила історію звісткою про перемогу життя над смертю. Пасха – це Ісус Христос. Пасха, понад усе, є причастям Небесного Царства. Це поклик вічності, що сповна втілюється в Божественній літургії. Пасха – це те, що торкається потаємних струн людської душі. Із темної глибини печерного гробу підноситься прощення й любов Божа, змінюючи кожного з нас. Роз’єднані й розпорошені світом, ми стаємо учасниками єдиного таїнства життя. Свято Пасхи з усіх великих свят нашого церковного року є найбільш давнім, урочистим і радісним. Христове Воскресіння – це фундамент нашої віри».

Пасхальне поетичне віншування – це масове декламування поезії про Воскресіння Ісуса Христа людьми різного фаху, віку, областей України, країн, мовами. Для декламування використовується високо художня поезія, яка прославляє світле Христове Воскресіння, вірші поетів-класиків і сучасних поетів українською та іноземними мовами.

Пасхальне віншування розпочав перекладач Біблії Валерій Громов, який прочитав опис Воскресіння Ісуса Христа в Євангелії від св. Луки з Острозької Біблії. Далі читання Євангелії від Луки продовжили представники Ради християнських церков Острожчини.

Декламували поезії про Христове Воскресіння ректор Острозької академії Едуард Балашов, президент НаУОА Ігор Пасічник, проректори Руслана Каламаж, Дмитро Шевчук, Наталія Мельничук, директори інститутів, працівники університету, представники кафедр і студенти. Також участь у заході взяли поети, які читали власні вірші: Олесь Ундір, Сергій Рачинець, Григорій Васянович, Алла Кириченко, Олена Качан, Зореслав Лаврук, Михайло Ващинець, Альона Радецька, Галина Бреславська, Анастасія Яцюк.

Читали вірші про Воскресіння Ісуса Христа й представники Острозької (Костянтин Кирилюк, Тарас Хмарук, Ольга Лозюк), Нетішинської, Рівненської та Сарненської громад; Івано-Франківської, Київської, Чернівецької, Одеської, Запорізької областей, а також представники Центру підтримки «ЯМаріуполь» (22 міста України).

«Дякую всім, хто приєднався до нашого марафону, за багатство слів і щирість. Ми єдині територіально, єдині в дусі і в Христі. Сьогодні діти й дорослі, християни різних конфесій, областей, продемонстрували цю єдність у бажанні прославити воскресіння Ісуса Христа. Ми просимо воскреслого Христа наблизити справедливий мир в Україні, підтримки воїнів і завершення цієї жорстокої війни»,

зазначив Василь Жуковський.

Враженнями поділилася студентка 1-го курсу ОПП «Українська мова, література, комунікація» Анастасія Яцюк:

«Цей захід має дуже важливе значення для християн України і світу, оскільки обʼєднує нас у святкуванні найголовнішого – Христового Воскресіння. За цим було надзвичайно цікаво й приємно спостерігати, а ще цікавіше – брати участь і відчувати себе частиною тієї групи, що виголошує благу звістку у віршах. Особливо мило звучали виступи дітей із різних куточків України. Це було символічно, бо вкотре доводить, що ми всі єдині, хоча такі різні. Вдячна організаторам й учасникам за такий чудовий захід!»