Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Спільнота університетів «Ти як?»: переосмислення вищої освіти крізь призму ментального здоров'я

01 квітня 2025 р.

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» 31 березня ректор Національного університету «Острозька академія», доктор психологічних наук, професор Едуард Балашов і голова Братства спудеїв Єгор Попов взяли участь у заході «Спільнота університетів «Ти як?»: переосмислення вищої освіти крізь призму ментального здоров'я». Організатори – Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України й Міністерство освіти і науки України.

Під час заходу учасники мали можливість обговорити результати співпраці в межах програми «Ти як?, результати досліджень, що проводились серед працівників і студентів спільноти, та виклики, що стоять перед закладами вищої освіти. Окремо закцентували увагу на практичних інструментах для розбудови системи психосоціальної підтримки.

«Програма «Ти як?», започаткована першою леді України Оленою Зеленською, є вкрай важливою для формування культури піклування про ментальне здоров’я в академічному середовищі. Острозька академія завжди підтримує ініціативи, що сприяють добробуту студентів і викладачів. Віримо, що об’єднання зусиль університетської спільноти допоможе створити ще більш комфортний і безпечний освітній простір, де кожен почуватиметься впевнено й підтримано»,

зауважив Едуард Балашов.

Також представники ЗВО (відповідальні ректори, проректори й представники студентської спільноти) активно працювали над дизайнуванням подальших кроків під час фасилітаційної сесії.

«Відвідавши цей захід, я дізнався багато нової цікавої інформації: від аналітичних даних про вигорання науково-викладацького складу до рівня тривожності серед студентів. Також обговорили, у який спосіб ми як представники органу студентського самоврядування можемо допомогти здобувачам освіти подолати ці проблеми»,

зазначив Єгор Попов.

До слова, Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?» – ініціатива, спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров'я. Ініціатива була започаткована першою леді України Оленою Зеленською в травні 2022 року. Супровід розробки та впровадження програми здійснює Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України за експертної підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).