25 березня у Національному університеті “Острозька академія” відбулася презентація видання “Служба безпеки України: Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу. Слідство і суд: споборники і супротивники, юридичні та політичні наслідки”.
Автор - Василь Вовк, генерал-майор юстиції, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, український військовий, громадський та політичний діяч, експерт з питань державної безпеки, начальник Головного слідчого управління Служби безпеки України у 2009–2014 роках.
Зустріч було проведено з ініціативи Наукової бібліотеки НаУОА та КЗ "Рівненський обласний центр народної творчості" РОР на чолі із директоркою Центру Іриною Рачковською-Баковецькою.
«Дякую долі, що вперше побував, і занурився у чудовий світ науки і освіти, опинившись в обіймах найстаршого та одночасно наймолодшого вищого закладу освіти України - Національного університету «Острозька академія».
У ньому відразу відчуваєш історію, яка сягає сивої глибини віків, невловиму та незбагненну ауру, гармонійність хитросплетіння середньовіччя і модерн. Ці емоції складно передати словами, але найкраще їх описав свого часу Ректор-організатор, професор Ігор Пасічник — я лише можу з цим повністю погодитись. Передати свої відчуття як гостя по-іншому не можу, адже в цих словах сконцентрований весь спектр душевних переживань від побаченого і відчутого. Зустріч із студентами і викладачами пройшла на одному диханні, отримав масу емоційного, інтелектуального і духовного задоволення. Надіюсь, що також виправдав очікування аудиторії. Щиро дякую усім за гостинність, низький уклін Голові вченої ради Пасічнику І.Д., ректору Балашову Е.М., заступнику Голови вченої ради Кралюку П.М. за чудову організацію заходу та екскурсію”,
У заході взяли участь студенти освітніх програм «Право», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», а також «Журналістика».
У дослідженні акцентується увага на діяльності окремих індивідів та політично заангажованих груп, які цілеспрямовано перешкоджали здійсненню оперативного, неупередженого та всебічного розслідування, прагнучи унеможливити передачу зібраних доказових матеріалів до компетентних судових органів. У межах слідчих дій, спрямованих на кваліфікацію злочинів геноциду, було залучено майже шістсот співробітників Служби безпеки України. Протягом шести місяців слідства було акумульовано близько трьохсот томів кримінальної справи, попри те, що значна частина передбачених процесуальних заходів залишилася невиконаною. Водночас встановлення точної кількості жертв Голодомору правовим шляхом виявилося неможливим. Згідно з офіційною статистикою, зафіксовано 3 мільйони 941 тисячу випадків загибелі, водночас історична наука оперує значно ширшим спектром оцінок — від 10 до 12 мільйонів демографічних втрат.
Наприкінці зустрічі у традиційному форматі «запитання — відповідь» студенти поставили Василю Вовку низку важливих питань. На завершення автор зробив приємний подарунок — передав студентам примірники своїх книг.