20 лютого в Науковій бібліотеці Національного університету «Острозька академія» відбулося засідання книжкового клубу, присвячене творчості видатного українського письменника Уласа Самчука.
Студентка 2-го курсу ОПП «Національна безпека», координаторка книжкового клубу Марія Полюхович зазначила:
«У наші часи, коли питання національної ідентичності постало надто гостро, важливо звертатися до тих, хто творив цю ідентичність. Улас Самчук був саме таким письменником, тому ідеально підходить для обговорення під час засідання книжкового клубу, особливо 20 лютого, у день його народження. Ми вирішили не акцентувати увагу на конкретній книзі, а обговорити творчість Уласа Самчука й особистість автора загалом, адже вона така ж багатогранна, як і думки членів клубу щодо неї».
Під час засідання клубу студенти мали можливість поділитися своїми думками щодо того, як вони познайомилися з творчістю Уласа Самчука, значення творів письменника для української літератури, а також їхньої актуальності та важливості в умовах сьогодення.
Завідувачка сектору читальних залів Оксана Кравченко зауважила, що свою діяльність книжковий клуб починав із групи в соціальних мережах, де студенти ОПП «Міжнародні відносини» та «Національна безпека» ділилися враженнями від прочитаних книг.
«Студентка 2-го курсу Марія Полюхович вирішила зробити клуб загальноакадемічним і створила групу у WhatsApp «Reading With Irns», де студенти шляхом голосування обирають книгу для читання. Щовівторка в Науковій бібліотеці всі охочі можуть долучитися до обговорення, поспілкуватися на цікаві теми й з користю провести час»,
Враженнями поділився студент 1-го курсу спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» Богдан Притика:
«Вважаю, що засідання книжкового клубу на тему «Творчість Уласа Самчука» повинні проводитись щорічно 20 лютого, щоб молодь дізнавалась більше про талановитих, українських письменників, твори яких стали не тільки українською, але і світовою спадщиною. Сьогодні ми розглянули глибокі й насичені деталями твори, які порушують проблематику українського соціального життя. Наприклад, роман «Марія», який став першим твором про трагедію Голодомору в Україні. Обговорення цього й подібних творів під час засідання книжкового клубу є надзвичайно важливим для кращого розуміння трагічної української історії та неповторення помилок минулого в майбутньому. Упевнений, що наше молоде покоління здатне змінити Україну й допомогти їй процвітати в майбутньому, хоч як би важко це не було зробити».