Національний університет «Острозька академія» розширює інституційну співпрацю з Українським католицьким університетом. 14 лютого відбувся офіційний візит керівників підрозділів Острозької академії на чолі з проректором із науково-педагогічної роботи, доктором філософських наук, професором Дмитром Шевчуком.
Як зазначив Дмитро Шевчук, мета візиту – обмін досвідом щодо організації освітнього й наукового процесів, підготовки та імплементації грантових проєктів, створення та впровадження освітніх програм, підтримки студентських активностей, розвитку наукової бібліотеки.
У межах зустрічі представники двох провідних українських університетів вищої освіти обговорили стратегії інституційного розвитку, поділилися успішними практиками реалізації освітніх і наукових проєктів, а також окреслили перспективи подальшої співпраці.
Помічниця ректора з проєктної діяльності, кандидатка наук із державного управління, доцентка Олена Шершньова зауважила, що робочi зустрiчi й професiйна комунікація між представниками обох університетів були сповнені взаємної доброзичливості, поваги й готовності дiлитися досвiдом, адже колеги з Українського католицького університету – висококвалiфiковані спеціалісти, вiдданi своїй справi, зацiкавленi в розвитку свого закладу, беззаперечно готовi до реалiзацiї нових iдей та проєктiв.
«Таке професiйне спiлкування та вільний обмiн досвiдом є переконливим свiдченням того, що Український католицький унiверситет та Острозька академiя прагнуть до високих стандартiв освiти й науки та мають безлiч спільного, що є базисом для майбутнiх синергiйних iнiцiатив та проєктiв. Такі заходи – це не лише хороші практики, а й потужний поштовх до позитивних змiн, якi, впевнена, сприятимуть розвитку освiтньо-наукового середовища обох унiверситетiв»,
Директор Навчально-наукового інституту соціально-гуманітарного менеджменту, кандидат філософських наук, доцент Максим Карповець розповів, що для нього візит до Українського католицького університету – це була чудова нагода познайомитись поза соціальними мережами з багатьма колегами, які працюють у гуманітарних чи суспільно-орієнтованих науках:
«Приємно, що ми рухаємось у правильному напрямку, керуючись цінностями гуманізму, служіння та прозорості. Усе це важливо для підтримки й розбудови України за демократичними зразками. Переконаний, що попереду нас чекають спільні науково-дослідні проєкти та освітні активності».
Директор Навчально-наукового інституту права імені І. Малиновського, кандидат юридичних наук, доцент Олег Герасимчук зазначив, що подібні поїздки однозначно корисні, бо дозволяють побачити новий досвід, порівняти його із власними практиками, знайти конкретні варіанти до вдосконалення:
«Острозька академія й Український католицький університет – це провідні заклади вищої освіти, що готують правників. Ми не є конкурентами між собою, бо (кожен по-своєму унікальний, проте в межах єдиних законодавчих рамок) готуємо правників-патріотів своєї держави, які визначатимуть майбутнє України вже за десять-двадцять чи й більше років».
Директорка Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки докторка економічних наук, професорка Ольга Дем'янчук наголосила, що Острозька академія й Український католицький університет мають дуже багато спільних цінностей і свою важливу історію створення та відродження.
«Під час зустрічі із Дмитром Шеренговським і Петром Байковським ми окреслили декілька напрямів співпраці між Інститутом міжнародних відносин та національної безпеки Острозької академії та Інститутом міжнародних відносин Українського католицького університету. Зокрема це спільні дискусійні та круглі столи під час Днів науки, гостьові лекції та найбільш цікавий для подальшої реалізації напрям проведення спільної Літньої сертифікатної школи «Policy rating», у якій будуть брати участь студенти двох університетів, спікери міжнародних інститутів й органи місцевого самоврядування. Проведення спільних заходів і реалізація спільних проєктів надасть можливість ділитись найкращим досвідом між колегами і студентами наших університетів»,
Керівниця відділу міжнародних зв'язків Оксана Мараренко зауважила, що під час візиту до Українського католицького університету в дружній та приємній атмосфері обговорили стратегію інтернаціоналізації, її цілі та механізми імплементації, участь у міжнародних консорціумних проєктах, можливості академічних партнерств та COIL як інструмент цифрової та інклюзивної інтернаціоналізації.
«Окремою темою для обміну досвідом стала мобільність під час війни та нові виклики в координації обмінів студентів і працівників у сучасних реаліях. Завдяки спільним обговоренням і дискусіям ми вирішили працювати над визначенням спільних пріоритетних тем для участі в міжнародних проєктах (відповідно до переліку пріоритетних тем для інституційного, академічного та сервісного розвитку Острозької академії та Українського католицького університету)»,
Керівник лабораторії робототехніки, викладач Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та бізнесу Олександр Мельничук наголосив, що насамперед Український католицький університет – це про атмосферу й культурні цінності, які тримають вектор на сучасність і відкритість.
«Якщо порівнювати з Острозькою академією, то тут ми маємо свою особливу атмосферу – історичну, з великим акцентом на традиційні гуманітарні дисципліни й водночас розвитком сучасних напрямів. В Українському католицькому університеті ж відчувається сильний акцент на ліберальну освіту, етичні цінності й крос-дисциплінарний підхід»,
За словами пана Олександра, спільне між обома університетами – це спільнота, де студенти є майбутньою елітою та не просто отримують знання, а й формуються як особистості.
«Український католицький університет активно розвиває технічні спеціальності, зокрема компʼютерні науки, і зараз перебуває на етапі формування програми з робототехніки. Відчувається, що вони мають стратегічне бачення цього напряму і планують будувати його з довгостроковою перспективою, орієнтуючись на сучасні ринкові тенденції. В Острозькій академії ми вже маємо сформовану програму з робототехніки та конкретне розуміння її розвитку в середньостроковій перспективі. Хоча ми обмежені ресурсами, це дає нам можливість швидше адаптуватися до реальних потреб й ефективно використовувати хорошу наявну базу»,
Заступниця головного бухгалтера Антоніна Марченко розповіла, що із перших хвилин перебування в УКУ її вразила атмосфера любові, поваги, гостинності й відкритості до співпраці:
«Острозьку академію та Український католицький університет пов’язують багато подібних подій і фактів: відродження в незалежній Україні, високі вимоги до викладачів і студентів, відсутність корупції, формування у здобувачів освіти християнського світогляду, будівництво нових сучасних навчальних корпусів, створення належної матеріально-технічної бази».
Представники Острозької академії мали можливість взяти участь в екскурсії студентським містечком Українського католицького університету й ознайомитися з роботою його різних підрозділів.
«Після повернення важливо відрефлексувати й застосувати отриманий від колег з Українського католицького університету досвід для підсилення нашого інституційного розвитку. Саме тому учасники візиту створять своєрідні «дорожні карти» розвитку співпраці з нашими партнерами, а ідеї, які обговорили під час зустрічей, сформують у вигляді конкретних проєктів співпраці й розвитку академічних практик. Плануємо зробити такі візити регулярними і вже незабаром реалізувати приїзд делегації Українського католицького університету до Острозької академії»,