Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Міжнародна наукова студентська онлайн-конференція «Russia’s War in Ukraine: Retrospective, Impact and Prospects»

10 січня 2025 р.

Студентська рада Навчально-Наукового Інституту Міжнародних Відносин та Національної Безпеки Національного університету «Острозька академія» разом із Форумом Молодих Дипломатів (Forum Młodych Dyplomatów) та Науковим Колом з Міжнародних Відносин Університету Марії Кюрі-Склодовської (Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej) з Польщі, 10 січня спільно організували та провели міжнародну наукову студентську онлайн-конференцію «Russia’s War in Ukraine: Retrospective, Impact and Prospects».

Учасниками конференції стало 60 студентів та аспірантів з двадцяти дев’яти університетів дев’яти країн світу, зокрема Грузії, Іспанії, Косова, Литви, Нідерландів, Польщі, України, Тайваню та Чехії, в тому числі четверо студентів Національного університету «Острозька академія».

Зі вступним словом звернувся доктор філософських наук, професор, проректор із науково-педагогічної роботи НаУОА Дмитро Шевчук, а також доктор соціальних наук, професор, віце-директор Інституту Міжнародних Відносин Університету Марії-Кюрі Склодовської Катажина Маженда-Млинарска (Katarzyna Marzęda-Młunarska) зі вступною лекцією на тему «Weaponization of food in the context of war».

Під час конференції було висвітлено історичні аспекти російсько-української війни; економічний, енергетичний, продовольчий, гуманітарний та культурний впливи російського вторгнення в Україну; зміни у геополітичному просторі та регіональних політиках. Було обговорено перспективи післявоєнного відновлення України та проведено паралелі з іншими регіональними конфліктами, зокрема в Грузії та навколо Тайваню.

Студентами нашого університету було досліджено явище гібридної війни, вплив РПЦ на формування міжнародної думки про Україну, розвиток регіонального співробітництва в межах Люблінського трикутника та Люблінського молодіжного трикутника, співпрацю України з Вишеградською групою.

«Проведення такої інтенсивної міжнародної конференції, а також факт отримання патронажу від українських та польських аналітичних центрів і студентських організацій, Генерального консульства України в Любліні, Національного університету «Острозька академія» та Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні лише посилюють віру в студентство і підтверджують, що бажання має великий потенціал. Цей захід дозволив поглибити співпрацю із міжнародними партнерами, стимулював до появи нових ідей, які, маю надію, втіляться найближчим часом, та, що найголовніше, став нагодою вкотре вивести українське питання на порядок денний для понад сотні студентів, аспірантів, професорів та науковців з різних країн світу, за що я щиро дякую усім, хто був залучений до цього процесу.»

прокоментував захід Станіслав Хабак, Голова Підрозділу з питань якості освіти та академічної доброчесності Студентської ради Навчально-Наукового Інституту Міжнародних Відносин та Національної Безпеки НаУОА, співорганізатор конференції.