Упродовж 27-29 грудня завідувач кафедри громадського здоров’я та фізичного виховання, доктор медичних наук, професор Ігор Гущук взяв участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю «Неперервність супроводу осіб з інвалідністю: комплементарна взаємодія». Захід відбувся у Львівському національному університеті імені Івана Франка.
Мета конференції – налагодження та практичне поглиблення співпраці між урядовцями, науковцями й практиками, які безпосередньо займаються розбудовою системи, що передбачає консолідовану взаємодію між усіма учасниками процесу допомоги людям з інвалідністю, підвищення професійної компетентності фахівців тощо.
Захід проходив у змішаному форматі. Експертами дискусійних панелей стали українські фахівці цивільних і військових установ, експерти з-за кордону, представники територіальних громад і державних органів, спеціалісти громадських об’єднань.
Програмні питання конференції охоплювали широкий спектр актуальних тем, а робота була організована за принципом платформ-панелей:
- супровід дітей раннього віку з порушенням розвитку;
- технології підтримки дітей із порушенням розвитку в процесі учіння;
- професійна реабілітація й працевлаштування людей з інвалідністю;
- підтримане проживання: самостійність і життєві компетенції людей з інвалідністю;
- психотравма в осіб з інвалідністю: наслідки війни.
Після пленарного засідання упродовж 28 грудня учасники працювали на платформах за тематичними напрямами, де професор Ігор Гущук розповів про кроки Острозької академії щодо організації університетської клініки, зокрема як інституційної складової підтримки осіб з інвалідністю.
Третій день конференції проходив у форматі круглого столу на тему «Люди з інвалідністю в період війни», який модерував доцент Іван Сулятицький. Основним змістом стало обговорення запропонованої комплексної програми неперервного формування життєвих компетенцій дітей та осіб з порушеннями розвитку «Кольпінґберґ», спрямованої на визначення шляхів соціалізації дітей та осіб з порушеннями розвитку в контексті формування їхніх життєвих компетенцій. Ініціатива покликана привернути увагу органів державної влади, громадськості, бізнес-спільноти до проблем соціальної реабілітації та подальшої інтеграції в суспільство осіб з порушеннями розвитку.
Завершенням заходу було написання проєкту резолюції конференції (модератор – професор Ігор Островський).
Конференція пройшла на високому організаційному рівні завдяки спільним зусиллям і вагомій допомозі ресурсами ГО «Справи Кольпінга в Україні» (національний секретар ГО Василь Савка, керівниця Львівського осередку «Справи Кольпінга в Україні» професорка Катерина Островська), ГО «Український центр психології безпеки» (голова Центру доцент Іван Сулятицький).
З більш детальною інформацією, програмою конференції та проєктом резолюції можна ознайомитись за покликанням.