У межах проєкту «Культура в сховищі»: відновлення діяльності підземної мистецької галереї Національного університету «Острозька академія» за фінансової підтримки Українського культурного фонду 28 жовтня в мистецькій галереї НаУОА відбулася кураторська лекція «Острозька академія та українське культурне відродження XVI – XVII століття».
Спікер – Віталій Бондарчук, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри національної безпеки та політології, докторант НаУОА, співробітник Музею історії НаУОА.
Він розповів про передумови заснування Острозької академії, її вплив на українську літературу, мистецтво, освіту. Також від лектора слухачі дізналися, якими були успіхи видавничої справи в Острозі, а ще як діяльність Острозької академії і її випускників вплинули на існування Європи, подекуди навіть Західної.
«У складних умовах кризи Василь-Костянтин Острозький вирішив відкрити Острозьку слов’яно-греко-латинську академію, результати праці якої показали, що є певний регіон зі своєю культурою, порядком, укладом життя. Саме тому на нього не можна дивитися тільки, як на частинку Речі Посполитої. Острозька академія XVI-XVII століть діяла в багатьох сферах української культури й мала значний, а подекуди й визначальний вплив майже на кожну з них»,
Враженнями від лекції поділилася студентка 3-го курсу Навчально-наукового інституту лінгвістики Анастасія Печоріна:
«Дуже рада, що мала можливість відвідати лекцію про роль Острозької академії в українському культурному відродженні XVI - XVII століття. Атмосфера підземної мистецької галереї, де відбувався захід, була чудовою. Лектор розповідав дуже цікаво й захопливо. Щиро вдячна Острозькій академії, що маю змогу долучатися до таких важливих подій».
Читайте також: