Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Віталій Бондарчук прочитав лекцію «Острозька академія та українське культурне відродження XVI – XVII століття»

29 жовтня 2024 р.

У межах проєкту «Культура в сховищі»: відновлення діяльності підземної мистецької галереї Національного університету «Острозька академія» за фінансової підтримки Українського культурного фонду 28 жовтня в мистецькій галереї НаУОА відбулася кураторська лекція «Острозька академія та українське культурне відродження XVI – XVII століття».

Спікер – Віталій Бондарчук, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри національної безпеки та політології, докторант НаУОА, співробітник Музею історії НаУОА.

Він розповів про передумови заснування Острозької академії, її вплив на українську літературу, мистецтво, освіту. Також від лектора слухачі дізналися, якими були успіхи видавничої справи в Острозі, а ще як діяльність Острозької академії і її випускників вплинули на існування Європи, подекуди навіть Західної.

«У складних умовах кризи Василь-Костянтин Острозький вирішив відкрити Острозьку слов’яно-греко-латинську академію, результати праці якої показали, що є певний регіон зі своєю культурою, порядком, укладом життя. Саме тому на нього не можна дивитися тільки, як на частинку Речі Посполитої. Острозька академія XVI-XVII століть діяла в багатьох сферах української культури й мала значний, а подекуди й визначальний вплив майже на кожну з них»,

зазначив Віталій Бондарчук.

Враженнями від лекції поділилася студентка 3-го курсу Навчально-наукового інституту лінгвістики Анастасія Печоріна:

«Дуже рада, що мала можливість відвідати лекцію про роль Острозької академії в українському культурному відродженні XVI - XVII століття. Атмосфера підземної мистецької галереї, де відбувався захід, була чудовою. Лектор розповідав дуже цікаво й захопливо. Щиро вдячна Острозькій академії, що маю змогу долучатися до таких важливих подій».

 

Читайте також: