Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Острозьку академію відвідали представники ПРООН в Україні

22 листопада 2024 р.

22 листопада Національний університет «Острозька академія» відвідав Христофорос Політіс, заступник Постійного представника Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Його супроводжували випускниця НаУОА Олена Урсу, яка є очільницею команди за напрямком «Демократичне врядування» ПРООН, Марія Гуцман, очільниця програми «Інклюзивний розвиток, відновлення та розбудова миру», Ольга Кашевська, координаторка проєктів ПРООН в Рівненській області, а також представники Рівненської обласної військової адміністрації та Острозької міської територіальної громади. 

В межах візиту відбулося обговорення проектів, які підготовлені науковцями НаУОА. 

Зокрема, Оксана Мараренко представила два проекти, які стосуються психологічної підтримки ветеранів та осіб, які постраждали внаслідок воєнних дій на території України. 

Проект «Social and psychological rehabilitation of veterans and persons who suffered from military actions through the formation of metacognitive monitoring» передбачає проведення дослідження процесу соціально-психологічної реабілітації осіб, які брали участь у бойових діях або постраждали від них, шляхом формування метакогнітивного моніторингу для виявлення його результативних складових, їх зв'язків з ефективністю процесу психологічного відновлення та психотерапії.

Проект «Foreign Veterans, PTSD and Moral Injury» має на меті провести дослідження питань психічного здоров'я, включаючи моральні страждання/травми, пов'язані зі стресовими ситуаціями та військовими операціями. Очікується, що результати проекту нададуть цінну інформацію про те, як підготуватися до майбутніх військових конфліктів і воєн.

Керівник Школи політичної аналітики «Поліс» Віталій Лебедюк представив основні аспекти та проміжні результати проекту «Development of a methodology for (self-)assessment of community readiness for the (re)integration of female and male veterans and their families». В межах цього проекту передбачається розробка науково обгрунтованої методології оцінки готовності громад до поверення ветеранів та ветеранок, а також підтримки їхніх сімей. Проект орієнтований на те, щоб розробити для громад інструменти створення та імплементації дієвих політик, спрямованих на підтримку ветеранського середовища. 

Доцентка кафедри журналітики та PR менеджменту Зоряна Годунок представила проект «Human rights topic implemented in educational process of OA», який спрямований імплементацію тематики, яка стосується прав людини, в навчальні курси та дослідження студенті та викладачів НаУОА. Під час презентації було запропоновано також перспективи розвитку цієї тематики, а саме: проведення конкурсу мультимедійних проектів на тему дотримання/недотримання прав людини для студентів та школярів; створення постійно діючого медіа-ресурсу з питань дотримання прав людини в регіональних ЗМІ, розробку та проведення тренінгів з прав людини для журналістів та редакторів регіональних ЗМІ, створення регіонального медіа-центру з прав людини. 

Під час обговорення проектів було розглянуто можливість їх підтримки зі сторони ПРООН, а також домовлено про подальшу співпрацю Програми розвитку ООН та НУ «Острозька академія». 

Після семінару, присвяченого проектним ідеям, відбулася зустріч представників ПРООН в Україні зі студентами освітніх програм «Міжнародні відносини», «Журналістика» та «Англійська та друга іноземна (німецька/французька) мови. Література. Переклад».

Христофорос Політіс розповів про свій досвід роботи в ПРООН, основні компетентності та знання, які потрібні для роботи в структурах ООН, найважливіші напрямки та програми, якими опікується організація. 

Олена Урсу та Марія Гуцман представили студентам напрямки, які вони очолюють в ПРООН, а також можливості проходження практики в офісі ПРООН в Україні. 

Під час дискусії зі студентами піднімалися також питання про вплив війни на українське суспільство, програми ПРООН, спрямовані на відновлення України, проекти, спрямовані на вирішення екологічних проблем, підтримки ментального здоров’я, забезпечення прав людини в умовах війни.