Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії відбулася кіномайстерня «Документування війни в Україні» від режисера Єжи Залевського

17 жовтня 2024 р.

17 жовтня в Національному університеті «Острозька академія» за сприяння товариства імені Анни Валентинович для студентів спеціальності «Журналістика» та «Реклама та PR» відбулася кіномайстерня «Документування війни в Україні».

Кіномайстерню провели: Єжи Залевський, польський режисер художніх та документальних фільмів; Марцін Карандзей, польський монтажер і звукорежисер; Сергій Штурхецький, український журналіст, кандидат наук із державного управління, доцент кафедри журналістики та PR менеджменту НаУОА. 

«Анна Валентинович була і залишається дуже знаною постаттю в Польщі, її називали «матір’ю Солідарності». До того ж, вона може стати символом польсько-українських стосунків - непростих, але об'єднаних однією долею і спільними викликами. Я зацікавлений у проведенні таких тренінгів як сьогодні, бо впевнений, що в Україні відбуваються процеси, які впливають на майбутнє Європи та цілого демократичного світу, тож надзвичайною є роль польсько-українського культурного діалогу і співпраці»,

зауважив Єжи Залевський.

Студенти мали можливість вивчати мову кіно, що збагатить короткометражні форми, які вони створюють або планують створити. 

«Документування історичних подій сьогодення - це наш обов'язок перед майбутніми поколіннями. Ми багато чого не помічаємо через щоденні тривоги війни, а наш польський колега і зауважує важливість кожного моменту буття тут, в Україні. Ми маємо дотримуватися принципу правдивості, бо тільки правда про війну може допомогти нам отримати перемогу»,

зазначив Сергій Штурхецький.

Кіномайстерня відбуватиметься у два етапи, мета першого (жовтень 2024 року) – засвоєння учасниками концепцій мови кіно, які стануть у нагоді у виробництві короткометражних аудіовізуальних форм. 

Після майстер-класу зацікавлені студенти знімуть короткометражний документальний або художній фільм, записаний на просту камеру або мобільний телефон, або напишуть сценарій для такого фільму.

Проєкт реалізується в межах Польської допомоги розвитку-2023, фінансованої Міністерством закордонних справ Республіки Польща.

До слова, Анна Валентинович – українка, відома громадська діячка, одна із засновниць польської спілки «Солідарність», яка сприяла краху радянського комунізму і, як наслідок, – відновленню незалежності України. В Острозькій академії у 2023 році відкрилася виставка, присвячена життю і діяльності Анни Валентинович і відбулася науково-практична конференція «Солідарність народів».