В Острозькій академії говорили про проблеми й пріоритети розвитку освіти та науки у сфері національної безпеки

17.05.2024

17 травня в Національному університеті «Острозька академія» в межах проєкту Європейського Союзу «Еразмус+ WARN – Академічна протидія гібридним загрозам (610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP)» відбулася VI Міжнародна науково-практична конференція «Освіта і наука у сфері національної безпеки: проблеми та пріоритети розвитку».

Організаторами конференції є Університет Бейра Інтеріор (Португалія), Люблінський католицький університет ім. Яна Павла II (Польща), Національний університет «Острозька академія», Державна наукова установа «Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України», Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Волинський національний університет імені Лесі Українки, Міжрегіональна академія управління персоналом, Воєнна академія імені Євгена Березняка й відділення «Національна безпека» Академії наук вищої школи України.

Зі вступним словом звернувся проректор із науково-педагогічної роботи, доктор філософських наук, професор Дмитро Шевчук:

«Україна постала перед серйозними викликами, пов’язаними з національною безпекою. Уже більше десяти років у нас триває війна й кожного дня ми бачимо важкі бойові зіткнення. Про ці проблеми надзвичайно важливо говорити з фахової точки зору, чому присвячена сьогоднішня конференція. Щиро дякую кафедрі національної безпеки та політології Острозької академії, нашим партнерам і всім, хто долучився до організації. Питання національної безпеки для України є надважливим і ми повинні зараз насамперед здолати нашого ворога, здобути перемогу й закласти міцний фундамент щодо національної безпеки».

Модерував захід завідувач кафедри національної безпеки та політології НаУОА, доктор юридичних наук, професор Микола Романов.

Завідувач наукової лабораторії права національної та міжнародної безпеки Державної наукової установи «Інститут інформації, безпеки і права НАПрН України», доктор юридичних наук, доцент Іван Доронін зазначив:

«Ще під час першої конференції була помітна її спрямованість на міждисциплінарний характер. Це дуже важливо, оскільки в умовах інформаційного суспільства саме міждисциплінарність дає змогу швидше й ґрунтовніше опанувати ту проблематику, яка притаманна національній безпеці».

Участь у конференції взяли доктори й кандидати наук, докторанти, аспіранти, магістранти, представники громадських організацій (у межах проблемного поля конференції).

Під час заходу говорили про державне управління національною безпекою України; проблеми національної безпеки в умовах воєнного стану; інформаційну війну; складові національної безпеки; сучасні методи викладання національної безпеки у закладах вищої освіти; пріоритетні стратегії інформаційної політики в контексті національних інтересів України; організацію протидії загрозам національної безпеки тощо.

Враженнями від участі в конференції поділилася студентка 1-го курсу ОПП «Національна безпека» Поліна Полякова:

«Для мене як майбутньої працівниці у сфері національної безпеки було дуже корисно слухати думки фахівців. Учасники конференції порушували різні, але водночас актуальні питання, пов'язані зі сферою національної безпеки нашої країни. Я рада, що змогла відвідати цей захід й обов'язково буду долучатися до подібних подій у майбутньому».