Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії відбулася презентація книги Наталії Кавери-Безюк «Сумно ангел зітхнув»

12 листопада 2024 р.

12 листопада в Національному університеті «Острозька академія» відбулася презентація книги української письменниці Наталії Кавери-Безюк «Сумно ангел зітхнув».

Із вступним словом звернулася директорка Наукової бібліотеки Галина Цеп’юк:

«Кожна презентація книги - це відкриття світу автора чи авторки. Книга «Сумно ангел зітхнув» розповідає про непросту долю фундаторки Острозької академії, княжної Гальшки Іллівни Острозької, що вивчається дослідниками, та життя якої в народі описується в легендах. Авторка подала в художньому стилі своє бачення цієї історії, що дуже непросто, бо навколо постаті Гальшки дотепер виникають дискусії».

Авторка зауважила, що завдання книги - привернути увагу до непересічної особистості, цікавої долі, української історії. 

«Ця історія про те, як дівчина пережила дуже багато різних пригод і повернулася додому в Острог, щоб сприяти друку першої Біблії, відкриттю друкарні й Острозької академії. Кожен із вас може пишатися тим, що наслідує славу князів Острозьких. Це велике досягнення. Знати, кому ми цим завдячуємо, дуже важливо. Рада мати нагоду поділитися своїми відкриттями з вами»,

підсумувала Наталія Кавера-Безюк.