Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії відбулася міжнародна наукова конференція «Діалог між культурами: цінності, принципи, перспективи»

08 листопада 2024 р.

У межах проєкту Erasmus+ Жана Моне «Європейські студії міжкультурної комунікації: досвід ЄС для України» 8 листопада в Національному університеті «Острозька академія» відбулася міжнародна наукова конференція «Діалог між культурами: цінності, принципи, перспективи».

Організатори заходу – кафедра філософії та культурного менеджменту і кафедра журналістики та PR менеджменту НаУОА.

Конференція складалася із трьох секцій. Модерували захід докторка філософських наук, доцентка, завідувачка кафедри філософії та культурного менеджменту, керівниця проєкту Марія Петрушкевич; кандидатка філософських наук, старша викладачка кафедри філософії та культурного менеджменту Ольга Шляхова, а також доктор філософських наук, професор кафедри філософії та культурного менеджменту Микола Зайцев.

«Актуальність питання діалогу між культурами, міжкультурної комунікації, взаємодії у ХХ столітті обумовлена двома світовими війнами, політичними змінами. Зважаючи на події ХХІ століття, можемо зазначити, що ця тема потребує ще більшого аналізу та осмислення. Діалог між культурами – це той глобальний діалог, який може відбуватися в різних площинах, аспектах і вимагає багатовекторного розуміння. Щиро вітаю учасників заходу й радію, що попри всі виклики можемо зустрітися й обговорити таку важливу тему»,

зазначила Марія Петрушкевич.

На першій секції говорили про діалогічний вимір розуміння в перформативній діяльності студентів, особливості полікультурного виховання дітей дошкільного віку, значення та основу міжкультурного діалогу, сучасні українські міфи як спосіб заявити про себе в умовах війни, визначення проблематики популяризації української культури за кордоном тощо.

Спікери другої секції закцентували увагу на темах української культурної ідентичності в умовах війни, ролі освіти в розвитку міжкультурного діалогу, матеріальної культурної спадщини як предмету міжкультурних діалогів, феномену характерництва в українській культурі, спорту як універсального елементу діалогу культур тощо.

«Обговорення питань і проблем міжкультурної комунікації та діалогу культур є неймовірно важливим сьогодні. Адже йдеться про рефлексії й аналіз академічної спільноти про такі актуальні та, поки що, нерозкриті в науковому дискурсі теми, як-от збереження української ідентичності в умовах війни та еміграції населення, специфіка політичних діалогів у цифрову епоху чи, наприклад, освіта в епоху генеративного штучного інтелекту. Здавалося б, абсолютно різні питання вдало поєднуються, а, відтак, взаємодоповнюються та взаєморозкриваються через поняття діалогу та комутації культур»,

зауважила Ольга Шляхова.

Під час третьої секції порушували питання філософії діалогу в контексті екологічної відповідальності, трансформаційної динаміки культурних парадигм як детермінанти міжкультурного діалогу, політики мультикультуралізму та ідеї Європи, символізму кольорів у різних культурах тощо.

«Діалог між культурами (цінності, принципи, перспективи) - це ті питання, які сьогодні потребують переосмислень і нових підходів до їх розуміння. На конференції прозвучали різні за темами, але спільні за смислами доповіді, про важливість діалогу в різних сферах життя. Дякую організаторам за організацію»,

прокоментувала докторантка кафедри етнології та світових наук Університету Св. Кирила та Мефодія в Трнаві Тетяна Кучер.

«Дуже приємно, що в обговоренні питань міжкультурної комунікації, діалогу між різними культурами взяли участь як науковці та освітяни, так і магістранти та аспіранти українських та закордонних закладів вищої освіти. Помітно, що теми представлені на секціях конференції є небайдужими для доповідачів. Про це свідчать секційні дискусії та обговорення. Звичайно, центральною темою більшості доповідей була українська культура та історичні, філософські, культурологічні, релігійні, світоглядні візії її взаємодії з іншими культурними традиціями»,

підсумувала Марія Петрушкевич.

До слова, «Європейські студії міжкультурної комунікації: досвід ЄС для України» – це проєкт Erasmus+ Жана Моне, який Острозька академія виграла у 2023 році. Він спрямований на популяризацію цінностей і принципів міжкультурного спілкування й діалогу між культурами ЄС, а також зосереджений на поширенні європейського досвіду в Україні в контексті євроінтеграційних процесів і розвитку суспільства з демократичною політичною культурою.