Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії відбулася зустріч із ветераном війни, військовим психологом Феліксом Герасімовим

07 листопада 2024 р.

7 листопада в Національному університеті «Острозька академія» відбулася зустріч студентів ОПП «Психологія» із ветераном війни, військовим психологом десантно-штурмових військ ЗСУ Феліксом Герасімовим. Тема заходу – «Одвічний дух свободи та гідності».

Студенти-психологи разом із паном Феліксом обговорили питання гідності і свободи українців, за які триває боротьба вже не одну сотню років. 

Завідувачка кафедри психології, докторка психологічних наук Оксана Матласевич зазначила, що із психологічного погляду гідність повʼязана з відчуттям внутрішньої цінності й самоповаги. 

«Це є фундаментальною потребою здорової особистості, що стосується прагнення реалізувати свій потенціал й мати сенс у житті. Чи маємо ми за що себе цінувати чи поважати? Однозначно! На жаль, нам, українцям, настільки довго насаджували почуття меншовартості, руйнували нас всередині, що до сьогодні не всі усвідомлюють, наскільки ми сильні, сміливі, креативні, самовіддані; скільки скарбів ми в собі носимо. Нашими воїнами захоплюється увесь світ. Ми живемо в середовищі цих Героїв! І зараз наше суспільство проходить своєрідну ініціацію, посвяту, аби народитися в новій ролі – без комплексу жертви, а з усвідомленням свого внутрішнього героя й борця»,

додала Оксана Матласевич.

Під час зустрічі порушували питання можливості зміни без ініціації та Революції гідності без героїв.

Фелікс Герасімов поділився власним досвідом і тим, що спонукало його ще у 2014 прийняти рішення захищати нашу гідність і право на самовираження й самореалізацію. 

«Я вперше зустрічаюся зі студентами в такому форматі й надзвичайно щасливий, що маю цю можливість. Мені прикро, що ви зараз переживаєте війну.... Ми дуже хотіли вибороти цю країну для вас, аби ви могли творити й розвиватися як вільні люди. Війни без втрат не буває. Україна несе величезні втрати. І ціна, яку ми платимо для народження духу свободи і власної гідності, неймовірно висока. Я дуже сподіваюся й прошу вас – не втратьте це! Здобувайте знання, освоюйте технології. Наша сила – в духовності й інтелекті»,

наголосив Фелікс Герасімов.

Студенти мали можливість поставити запитання пану Феліксу як військовому психологу, і зробити невеликий крок, аби подолати внутрішній барʼєр у спілкуванні з військовими та ветеранами.

«Це була цінна зустріч. Я вдячна Феліксу Герасімову й організаторам за змогу поставити свої запитання й отримати на них відповідь, зокрема про те, як варто себе поводити з військовими, за що ми насправді воюємо. Я отримала величезну кількість мотивації розвиватися і зрозуміла, наскільки зараз люди потребують хороших психологів»,

поділилася студентка 2-го курсу ОПП «Психологія» Ірина Бондар.

Студентка 2-го курсу ОПП «Психологія» Вікторія Іванова теж із вдячністю зауважила, що не ветеранів потрібно готувати до суспільства, а суспільство до ветеранів.

«Зустріч була надзвичайно теплою і щирою. Такі зустрічі є дуже важливими й цінними, аби зменшити відстань між двома світами (військових і цивільних), породженими виснаженням і поляризацією мислення, аби розвіяти міфи і стереотипи, які заважають порозумінню»,

підсумувала Оксана Матласевич.