5 березня в Національному університеті «Острозька академія» відбулася шоста лекція пана Бена Ходжеса, генерал-лейтенанта армії США у відставці, екскомандувача американської армії у Європі. Основні теми лекції: адвокатські групи української діаспори у США та їхній вплив в Америці, блокування допомоги Україні Конгресом США, питання кадрової системи України.
Модерував зустріч доктор психологічних наук, професор, помічник ректора з міжнародного співробітництва і фандрайзингу НаУОА Едуард Балашов.
Презентуємо найважливіші цитати з лекції пана Бена Ходжеса:
- Це велике задоволення зустрітися знову, тому що найґрунтовніші питання я отримую саме від студентів Острозької академії.
- На запитання чому блокуються 60 млрд. доларів американської підтримки для України, моя коротка відповідь є такою: Трамп здійснює тиск на спікера палати представників Майка Джонсона, щоб він не допустив ухвалення законопроєкту про надання допомоги. Трамп хоче стати президентом і не бажає дозволити адміністрації Байдена здобувати успіх, який може допомогти йому перемогти на наступних виборах. Проте більшість республіканців підтримує Україну, тому витримувати тиск спікерові стає все важче.
- Також важливо знати, що президент Байден недостатньо чіткий у питанні допомоги Україні. Йому варто пояснити американцям, чому допомога Україні й поразка росії вигідна США. Але думки людей також залежать і від російської пропаганди, її можливості впливати на них. Ніхто не гарантує, що президенту вдасться донести народу важливість американської допомоги Україні. Їм варто усвідомити, що це не просто благодійність. Я налаштований оптимістично щодо цього питання, але вже не такий впевнений, як кілька місяців тому.
- Інша причина блокування допомоги полягає в тому, що Європа починає «зводитися на ноги» досить повільно. Чехія розпочала свою ініціативу, а інші держави долучаються до неї. У Європі розташований потужний військово-промисловий комплекс, але звичними споживачами його продукції є інші країни, а не Україна. Підприємствам військово-промислового комплексу варто змінити своїх споживачів і направити військову продукцію в Україну.
- Я був вражений твердженням пана Макрона про те, що питання відправки військ в Україну не потрібно знімати з порядку денного. Навіть якщо він не збирається цього робити, така заява може обмежити росію у своїх діях. Їй варто обдумувати свої кроки, бо якийсь із них може спровокувати втручання Франції чи іншої держави.
- Мені також цікаво, що діється навколо ситуації з мобілізацією в Україні. Я думаю, це не головна проблема, але це проблема в системі чи політиці. Та якщо люди не хочуть цього, чи це означає, що українці не хочуть боротися? Але ж українці хочуть боротися. Україна є демократичною державою, в ній діють закони. Тож солдати мають бути впевнені, що і вони, і їхні сім’ї зможуть отримувати медичну допомогу, і до них будуть ставитися належно.
- Україна потребує більше людей, щоб здійснювати ротацію. 6-місячна ротація є досить хорошим терміном, аби зберегти людей і військову потугу. Але вона може бути реалізована лише за умови достатньої кількості людей. Це важливо, якщо Україна хоче виграти війну.
- Цілком реально, що Сполучені Штати оберуть напрям двосторонньої угоди з Україною, як це зробила Франція, Велика Британія та інші країни. Це схоже на далекоглядну двосторонню співпрацю зі спільними військовими навчаннями, допоки Україна не стане державою-членом НАТО.
- Російське вторгнення в Україну – це лише одна частина величезної геополітичної стратегії. Іран, ХАМАС та хусити розпочинають різні конфлікти, і Китай спостерігає за цим, щоб зрозуміти ймовірну реакцію Заходу.
- 1942 року пан Рузвельт доклав зусиль для того, щоб Європа почала чинити опір нацистам, і Черчилль вирішив, що «Німеччина – перша», не Японія, не Італія, а Німеччина повинна програти першою. Після цього відбулася конференція в місті Касабланка, де було вирішено, що Німеччина повинна зазнати поразки. Отож щось подібне має відбутися сьогодні. Мусить бути чітко визначена мета: Україна має перемогти, а росія – програти. Тоді Китай буде розуміти, що Захід організований і рішучий.
- Причина того, чому Олаф Шольц не постачає Україні ракети Тaurus, полягає в тиску з боку коаліційного уряду. Пан Шольц збентежений тим, що Трамп може стати потенційним президентом США, який розвернеться спиною до Європи, залишить її наодинці.
Читайте також:
- Екскомандувач Сухопутних військ США в Європі Бен Ходжес прочитав лекцію для студентів Острозької академії
- В Острозькій академії відбулася друга лекція генерал-лейтенанта армії США Бена Ходжеса
- Генерал-лейтенант армії США Бен Ходжес прочитав третю лекцію для студентів Острозької академії
- В Острозькій академії продовжується цикл лекцій генерал-лейтенанта армії США Бена Ходжеса
- Про проблеми й виклики глобальній безпеці розповів генерал-лейтенант армії США Бен Ходжес