Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Олена Шершньова взяла участь у нараді міністра закордонних справ України Андрія Сибіги із представниками провідних закладів вищої освіти, які готують фахівців у сфері міжнародних відносин

04 жовтня 2024 р.

Директорка навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки Олена Шершньова взяла участь у зустрічі міністра закордонних справ України Андрія Сибіги з директорами інститутів та деканами факультетів провідних закладів вищої освіти, які готують фахівців у сфері міжнародних відносин.

Мета заходу – обговорення сучасних викликів у підготовці фахівців із міжнародних відносин, а також стратегічних ініціатив у сфері освітньої співпраці та кадрового реформування.

Серед присутніх - директори інститутів та декани факультетів провідних закладів вищої освіти та представники Міністерства закордонних справ України, зокрема: Андрій Сибіга, міністр закордонних справ України; Сергій Василенко, директор Департаменту забезпечення роботи керівництва МЗС; Вікторія Ляліна-Бойко, директорка Департаменту публічної дипломатії та комунікацій; Геннадій Надоленко, директор Дипломатичної академії України ім. Г. Удовенка; Віталій Мошківський, начальник Управління кадрового менеджменту; Анастасія Негода, начальниця відділу кадрового планування та аналізу Управління кадрового менеджменту; Анна Дранчук, перша секретарка відділу кадрового планування та аналізу Управління кадрового менеджменту.

Міністерство закордонних справ України розпочинає реформування кадрової політики, структури та штатних розписів центрального апарату МЗС і закордонних дипломатичних установ. У межах цього процесу найближчим часом буде проведено зовнішній добір на близько 50 посад.

«Важливо, щоб заклади вищої освіти були почутими, і цей діалог справді має значення. Ця зустріч стала знаковою, адже вперше за період незалежності України міністр закордонних справ зібрав представників університетів на нараду, що відкриває нові перспективи для співпраці в наступні роки»,

зауважила Олена Шершньова.

Упродовж зустрічі учасники зосередили увагу на інноваційних підходах до підготовки спеціалістів, беручи до уваги нові вимоги глобалізованого світу; підкреслили необхідність модернізації освітніх програм, які мають не лише відповідати сучасним стандартам, але й бути орієнтованими на практичні потреби міжнародної арени. Особливої ваги набуло питання активізації підготовки юристів-міжнародників, які зможуть ефективно долучитися до притягнення росії до відповідальності в межах міжнародних судових процесів за воєнні злочини.

Крім того, учасники обговорили розширення міжнародної науково-освітньої співпраці, яка має на меті глибшу інтеграцію українських закладів вищої освіти у світову освітню та наукову спільноту. Така співпраця відкриває нові можливості для студентів і науковців, створюючи платформу для обміну знаннями та досвідом.

Спільні зусилля освітян та представників державних установ не лише підвищують якість підготовки майбутніх спеціалістів, але й відкривають нові горизонти для міжнародної співпраці, що вкрай необхідно для досягнення глобальної стабільності й розвитку.