У межах Національного тижня читання 7 грудня в Національному університеті «Острозька академія» відбувся марафон фанфіків «Читаємо-переписуємо!»
Організаторами стали здобувачі 3-го та 4-го курсів спеціальностей «Українська мова та література» і «Літературна творчість» під керівництвом проф. Олександри Вісич.
Під час марафону студентки-третьокурсниці презентували свої фанфіки, які стали своєрідним творчим діалогом між світовими геніями й авторками-початківицями. Хтось із них сперечався із класиком, хтось заходив у відомий сюжет «із запасного входу», а хтось зіштовхнув у двобої персонажів різних епох. Для того, щоб легше було орієнтуватися у творчих експериментах, старшокурсниці підготували інформаційні довідки про канонічні тексти і їх персонажів.
Для частини учасників марафон став першим досвідом публічного виступу зі своїми власними літературними творами.
«Читала перші секунди зі страхом, а потім було полегшення, бо побачила захоплені обличчя студентів і викладачів після мого прочитання. Й так відразу приємно стало, що слухали, реагували й усміхались. І це було взаємно»,
Марафон «Читаємо-переписуємо!» став своєрідним підсумком одразу кількох навчальних дисциплін, які гармонійно доповнюють одна одну.
«Прочитання класичних творів іноді спонукає нас до думки про те, чи могли б розвиватися певні події у цьому тексті по-іншому, чи міг би персонаж вижити, або чи могла історія мати іншу розв’язку. Сьогодні ми спробували себе в ролі письменників і змінили перебіг подій у творах світової класики, розповівши іншу історію, у якій показали не лише знання тексту, а й вміння розповідати історію іншим»,
Надихнувшись творчістю студенток-філологинь, Віталій Максимчук, завідувач катедри української мови і літератури, кандидат філологічних наук, доцент, також вирішив презентувати власну інтерпретацію відомої поезії Василя Стуса «Як добре те, що смерті не боюсь я…»
Література завжди посідає важливе місце в нашому житті, а літературний текст буде жити доти, доки його читають і переписують. Дякуємо учасникам, які запросили нас до своєї творчої спільноти!