Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Дні науки-2022: Спільна дискусія з видавництвом «Наш формат»

19 травня 2022 р.

У рамках «Днів науки-2022» 19 травня в Острозькій академії відбулася панельна дискусія «Поведінкова економіка: чому люди діють ірраціонально і як отримати з цього вигоду?» (спільно з видавництвом НАШ ФОРМАТ). Модерував захід Віталій Лебедюк, кандидат наук з державного управління, доцент, керівник НЦ ШПА «Поліс» НаУОА.

Серед спікерів – Людмила Фіть, провідна маркетологиня видавництва «Наш Формат, кандидатка наук соціальних комунікацій; Людмила Козак, докторка економічних наук, доцентка, завідувачка кафедри кафедри економічної теорії, менеджменту і маркетингу НаУОА; Юрій Івашук, кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки та економічної теорії Західноукраїнського національного університету; Вікторія Волошина-Нарожна, кандидатка психологічних наук, старша викладачка кафедри психології та педагогіки НаУОА.

На початку дискусії Людмила Фіть розповіла про основні напрями діяльності видавництва Наш формат, зокрема проекти, спрямовані на підтримку українських військових, а також нові видання, які стосуються тематики поведінкової економіки. Особливо спікерка наголосила на готовності співпрацювати з авторами з Національного університету «Острозька академія».

Основна частина дискусії мала міждисциплінарний характер, бо поєднала науковців з різних галузей суспільних і поведінкових наук – економіки, політології, психології. Учасники прагнули знайти відповіді на питання, які мають методологічний характер і стосуються наукових підходів, що дають змогу раціонально пояснювати ірраціональну поведінку. Крім того, спікери намагалися з’ясувати особливості концепції людини й людського мислення, яка закладається поведінковою економікою. 

Беручи до уваги досвід психології, під час дискусії учасники розглянули проблему того, наскільки людина у своєму виборі (наприклад, товару) вільна й наскільки детермінована. Також спікери закцентували увагу на тому, чи можна говорити, що поведінкова економіка передбачає творення механізмів, які не лише аналізують, але й формують людські потреби. 

Міждисциплінарний характер дискусії дозволив зрозуміти, які висновки з поведінкової економіки є значущими для всіх суспільних наук.

Запис дискусії можна переглянути за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=y89doSvGzZg

 

Читайте також: