9 листопада студенти, викладачі, представники адміністрації й ректор Національного університету «Острозька академія» приєдналися до написання Радіодиктанту національної єдності-2022.
Ректор Острозької академії, доктор психологічних наук, професор Ігор Пасічник виступив із привітанням і побажав успіхів у написанні диктанту:
«Вітаю вас, мої любі спудеї, викладачі, співробітники з Днем української писемності та мови. Ви є носіями української мови, шануєте й любите її. Радіодиктант має на меті залучити більш широкі маси українців, аби й вони розмовляли українською мовою, плекали її. Філологи кажуть, що мова – це код нації, а психологи вважають мову генетичним кодом нації. Любімо, шануймо, плекаймо нашу мову й успішно пишімо всеукраїнський радіодиктант!».
Віталій Максимчук, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української мови і літератури НаУОА, привітав усіх учасників зі святом:
«Сьогодні ми вшановуємо нашу наймогутнішу зброю – українську мову. За останні декілька місяців українська нація вкотре усвідомила, що основна функція мови не комунікативна, а націєтворча. Ми зібралися, щоб використати свої знання з української мови, застосувати свою зброю на диктанті, який єднає українців й українок усього світу. Тільки разом, воюючи в тилу й на фронті, воюючи мовою, танками й ракетами, ми зможемо здолати московських окупантів. Наша сила в єдності. Стверджуйтеся, живіть і вірте в перемогу, яка обов’язково буде, бо українська мова – це мова перемоги».
Зоя Столяр, кандидатка педагогічних наук, старша викладачка кафедри української мови і літератури підсумувала:
«Уже традиційно десятиліттями поспіль ми долучаємося до написання радіодиктанту у стінах Острозької академії. Спасибі всім, хто настільки натхненно писав, перевіряв написання всіх слів, розставляв пунктуаційні знаки. Щиро сподіваємося, що з-поміж присутніх будуть переможці цьогорічного всеукраїнського радіодиктанту».
Враженнями від написання диктанту поділилися студентки 1 курсу ОПП «Германські мови та література (переклад включно), перша англійська» Анастасія Печоріна й Катерина Опейда, а також студентки 1 курсу ОПП «Початкова освіта з поглибленим вивченням англійської мови» Віолетта Войтюк й Ольга Іванюк.
«На мою думку, збереження традиції щорічного написання радіодиктанту є надзвичайно важливим в умовах війни, адже вкотре українці з усього світу єднаються в цей момент. Кожен патріот своєї країни повинен знати державну мову й національний диктант – це чудова нагода перевірити знання з української мови. Мені дуже приємно, що Острозька академія підтримує такі заходи»,
«Свято Дня української писемності та мови є особливим для нас, бо окупанти намагаються загарбати не тільки території, але й знищити нашу культуру, мову. Ми, українці, повинні прославляти, не забувати, вдосконалювати свою українську мову. Як казала Ліна Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову», тому ми повинні боронити українську мову не менше, ніж свої кордони»,
«День української писемності та мови відіграє важливу роль в історії нашого народу. Ми маємо можливість показати унікальність, престижність, красу, солов’їність української мови, яка буде жити, допоки її вчитимуть і спілкуватимуться нею»,
«Вирішила долучитися до Радіодиктанту національної єдності, бо зараз, як ніколи, потрібно проявляти свою небайдужість і згуртованість. Крім того, воювати на мовному фронті так само важливо, як на полі бою»,
Написавши диктант, усі охочі можуть надіслати його на перевірку. Час для надсилання готового тексту – астрономічна доба. Текст всеукраїнського диктанту оприлюднять на сайті «Українського радіо» 10 листопада об 11:00. Паперовий лист потрібно надіслати за адресою: м.Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб дата надсилання була не пізніше 10 листопада. Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@suspilne.media до 11:00 10 листопада. Після оприлюднення диктанту електронні листи не прийматимуть.
Цьогоріч авторкою тексту є українська письменниця й режисерка, членкиня Українського ПЕНу Ірина Цілик. Читала радіодиктант народна артистка, Герой України Ада Роговцева.