Онлайн-семінар про перевірку антиплагіатною системою Unicheck навчальних та наукових робіт відбувся в Національному університеті «Острозька академія» 30 листопада. Запрошеним спікером став комерційний директор компанії «Unicheck Україна» Андрій Сідляренко.
Зі вступним словом звернувся професор, проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету «Острозька академія», Дмитро Шевчук:
«Дякую колегам із Unicheck, які погодилися долучитися до нашого семінару. Ми розпочинаємо новий цикл, пов’язаний із захистом магістерських робіт, що передбачає перевірку їх на плагіат. Ми вже давно співпрацюємо з компанією Unicheck і перевіряємо всі роботи на запозичення: і дисертації, і курсові, і магістерські. Щоб краще розуміти, які є нові впровадження в систему, як вона працює, як верифікувати звіт Unicheck, ми вирішили провести цей семінар».
Unicheck – це комплексний онлайн-сервіс для запобігання плагіату. Розробники зазначають, що «Unicheck знаходить текстові збіги та розпізнає маніпуляції з текстом за лічені хвилини. Програма автоматично генерує онлайн-звіт, який можна використовувати для вдосконалення письмових навичок студентів». Під час зустрічі Андрій Сідляренко розповів про перевірку робіт на антиплагіат, формування звіту подібності, його корисні функції, а також новинки, впроваджені в систему.
«Основними перевагами Unicheck є насамперед візуальний інтерфейс, який дозволяє працювати з документом в оригінальному форматі. Здебільшого такої можливості в антиплагіатних системах немає. Вони надають Вам результат у прямому тексті, без форматування, а іноді ще й вилучають всі графічні об’єкти. По-друге, ми працюємо з реальним пошуковим індексом інтернет-джерел, уникаючи всіх помилкових збігів і потенційних небезпечних сайтів»,
Під час семінару директор наукової бібліотеки НаУОА Юрій Коцюк розповів про особливості перевірки робіт студентів через платформу Moodle, а також продемонстрував ресурси та прийоми, які можуть бути корисними для викладачів.
Юрій Коцюк каже:
«Ми намагалися добитися максимальних можливостей для використання Unicheck через Moodle. Усі наші викладачі знають, як можна долучитися до курсу «Moodlestart». У системі є невелика інструкція, як працювати зі звітом на унікальність. Також варто звернути увагу на те, що вміє робити Unicheck із Moodle. У нас зараз є модуль перевірки на плагіат для розміщених завдань. Ми можемо ще активувати його у форумі, тестах, завданнях, які студенти самі оцінюють, а також для виявлення самоплагіату. Від початку використання системи Unicheck наша академічна база вже доволі серйозно зросла».
Більше інформації про перевірку на сайті Unicheck: https://unicheck.com/uk-ua