Наукові центри
Керівник – Матвійчук Марія Анатоліївна, доцент, доцент кафедри кримінально-правових дисциплін
Контактна інформація:
Aдреса: вул. Семінарська, 2, м. Острог, Рівненська обл.
E-mail: pravo@oa.edu.ua
Телефон: (03654) 2-39-30
Співробітники Центру:
- Герасимчук Олег Павлович, кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри кримінально-правових дисциплін
- Боржецька Наталія Леонідівна, кандидат юридичних наук, старший викладач кафедри кримінально-правових дисциплін
- Максимчук Оксана Олексіївна, викладач кафедри теорії та історії держави і права
Мета роботи Центру:
Дослідження наукової, освітньої, громадської та політичної спадщини академіка І. Малиновського, видатного острожанина-правника
Напрями роботи Центру:
- дослідження біографії І. Малиновського;
- пошук рідкісних примірників творів академіка І. Малиновського;
- переклад робіт академіка І. Малиновського на сучасну мову, перевидання цих робіт;
- актуалізація студентських досліджень спадщини І. Малиновського;
- проведення наукових та науково-практичних заходів (конференцій, семінарів, круглих столів), присвячених пам’яті І. Малиновського, дослідженню його робіт;
- встановлення контактів та налагодження співпраці із національними й закордонними вищими навчальними та науковими установами, в яких працював академік І. Малиновський, іншими навчальними і науково-дослідними закладами, науковці яких здійснюють дослідження праць І. Малиновського;
- здійснення дисертаційних досліджень наукової спадщини І. Малиновського.
Керівник – Дробуш Ірина Вікторівна, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри державно-правових дисциплін
Контактна інформація:
тел/факс: (03654) 2-39-30
e-mail: kafedra.derzhava@oa.edu.ua
Науково – дослідна лабораторія з вивчення проблем сучасного муніципалізму є осередком співпраці та взаємодії викладачів, студентів, аспірантів, які зацікавлені у поглибленому вивченні проблем сучасного етапу розвитку інституту місцевого самоврядування, еволюції його форм в контексті євро інтеграційних процесів.
Науково – дослідна лабораторія діє згідно чинного законодавства України, Закону України «Про вищу освіту», Закону України «Про науково – технічну діяльність», Статуту Національного університету «Острозька Академія», Положення про організацію навчального процесу, Положення про Науково – дослідну лабораторію з вивчення проблем сучасного муніципалізму.
Діяльність лабораторії здійснюється за принципами рівноправності усіх суб’єктів науково – дослідницької діяльності, відкритості, прозорості, поєднання науково – дослідницької діяльності з навчальним процесом.
Науково – дослідна лабораторія функціонує на кафедрі державно – правових дисциплін під керівництвом Дробуш Ірини Вікторівни, завідувача кафедри державно – правових дисциплін, доктора юридичних наук, професора кафедри
Основні напрями діяльності Науково-дослідної лабораторії :
- Надання наукових, консультаційних, експертних та інших видів послуг кафедрам, структурним підрозділам НаУОА, іншим зацікавленим суб’єктам.
- Сприяння розвитку творчого потенціалу студентів та аспірантів НаУОА, залучення наукових і науково-педагогічних працівників, докторантів, аспірантів, здобувачів, слухачів та студентів НаУОА до виконання науково-дослідних робіт.
- Сприяння студентам у виконанні завдань виконання завдань дослідницького характеру під час проходження практики в органам місцевого самоврядування та місцевих державних адміністраціях.
- Участь у конкурсах написання наукових робіт, підготовка наукових доповідей, повідомлень з актуальних проблем функціонування інституту місцевого самоврядування, науковий пошук шляхів їх вирішення, враховуючи основні напрями конституційної реформи в частині децентралізації публічної влади, практичної реалізації прав та свобод людини та громадянина в Україні; аналіз міжнародно – правових стандартів у сфері місцевого самоврядування та можливість запозичення зарубіжного досвіду щодо розробки ефективного механізму реалізації функцій муніципальної влади в Україні;
- Підготовка наукових публікацій, рецензій, анотацій на опубліковані праці.
- Підготовка та надання рекомендацій до участі в наукових конференціях, а також рекомендацій до друку наукових праць студентів та аспірантів за спеціальністю 12.00.02 після їх апробації (виступу з доповіддю відповідно до тематики статті).
- Налагодження тісної співпраці з представниками органів місцевого самоврядування, органами самоорганізації населення, сприяння у процесах локальної нормотворчості, надання правової оцінки рішенням органів місцевого самоврядування, методична допомога при розробці та прийнятті статутів територіальних громад, тощо.
- Розвиток кадрового потенціалу, участь у підготовці наукових і науково-педагогічних кадрів.
- Організація та проведення наукових заходів (семінарів, диспутів, круглих столів, конференцій та ін.) з проблем децентралізації влади та розвитку муніципалізму в Україні.