Міжнародна діяльність
Міжнародна співпраця кафедри мовної медіації
Секція індоєвропейських мов
Університет Верхньої Бретані Ренн 2 (Université de Haute Bretagne Rennes ІІ), Франція
Двостороння угода про співпрацю з французьким університетом Ренн 2 передбачає обмін студентами в рамках мобільності протягом одного-двох семестрів, підготовку магістрів, обмін викладачами, докторантами та магістрантами, співпрацю між лабораторією соціолінгвістики PREFICS (Франція) та лабораторією «Сучасні технології формування іншомовної компетенції» в галузі методики викладання французької мови, участь у конференціях, наукових семінарах, написання спільних проектів, наукових праць, проведення наукових досліджень в сферах, що передбачають двосторонній інтерес.
Університет Монпельє, університет Парі Дідро (Франція)
Докторанти університету Монпельє та університету Парі Дідро (Франція) мають можливість пройти асистентську практику в Навчально-науковому інституті лінгвістики.
Німецька служба академічних обмінів (DAAD), Гете-Інститут
В рамках співпраці з Гете-Інститутом, німецькою службою академічних обмінів Німеччини (DAAD) та регіональними лекторами DAAD викладачі кафедри можуть брати участь у семінарах Гете-Інституту, отримувати стипендії для наукових досліджень, підвищувати кваліфікацію на мовних курсах та курсах з методики та країнознавства, а студенти складати іспит на міжнародний сертифікат з німецької мови onSET та отримувати стипендії.
Громадська організація CHANCE — Bildung, Jugend und Sport BJS gGmbH
Спільно з громадською організацією CHANCE — Bildung, Jugend und Sport BJS gGmbH кафедра мовної медіації організовує німецько-українські молодіжні обмінні програми.
Паризька лінгвістична школа «Globus mundus», Берлінська лінгвістична школа «Carl Duisberg»
У співробітництві з паризькою лінгвістичною школою «Globus mundus» та берлінською лінгвістичною школою «Carl Duisberg» проводяться спільні семінари з лінгводидактики та лінгвокраїнознавства, організовуються лінгвістичні курси.
Секція міжкультурної комунікації
Партнер
Компанія «Східноєвропейські можливості» м. Сейнт-Альберт, Канада (Президент компанії «Східноєвропейські можливості» доктор філософії Полковський Валерій Полікарпович)
Форма співпраці
- Проведення наукових досліджень у галузі канадських студій за такими напрямами:
- канадський варіант англійської мови;
- франкофонія в Канаді;
- канадська література;
- система вищої та середньої освіти у Канаді;
- гендерні дослідження в Канаді;
- релігійна толерантність Канади.
- Запрошення викладачів та фахівців у різних галузях із Канади та України для проведення занять, семінарів та презентацій на канадознавчу тематику.
- Проведення Симпозіумів з канадознавства та Канадських читань, а також тематичних круглих столів і семінарів з канадознавства.
- Впровадження канадознавчого компонента у навчальні курси.
- Дослідження бізнесових можливостей та бізнес-проектів України та Канади.
- Поповнення фонду наукової бібліотеки та ресурсного центру вивчення іноземних мов Національного університету “Острозька академія” літературою з канадознавства.
Проекти
Впродовж діяльності (2010-2015) Центром канадознавства Центр канадознавства Національного університету “Острозька академія” було проведено низку заходів. Зокрема, чотири міжнародні проекти за участі студентів-старшокурсників ОА, спонсорів з Канади, викладачів-волонтерів з Канади, які роблять презентації та проводять круглі столи на канадознавчу тематику, а також викладачів кафедри англійської мови Львівського інституту фізичної культури і викладачів кафедри української мови і літератури Кременецького гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка, з якими секція міжкультурної комунікації має угоди про співпрацю. За 2010-2015 секція зробила чотири проекти: міжнародний Симпозіум з канадознавства (2011), міжнародний Симпозіум з канадознавства (2015); міжнародна конференція “Канадські наукові читання” (2013), міжнародна конференція “Канадські наукові читання” (2014). Метою цих проектів було зібрати коло дослідників, які зацікавлені канадською проблематикою; опублікувати зібрані матеріали; сприяти процесу обміну знаннями та досвідом; розвивати канадознавчі дослідження в Україні; залучати до роботи представників канадського уряду в Україні: перший Симпозіум з канадознавства у 2011 році відвідала Ляриса Блавацька, радник Посольства Канади в Україні; у роботі другого Симпозіуму у 2015 році брав участь Роман Ващук, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні.
Завдяки діяльності Центру канадознавства постійно поповнюється фонд Наукової бібліотеки ОА та Ресурсний центр вивчення іноземних мов Національного університету “Острозька академія” сучасною науково-популярною літературою з Канади.