Кафедра мовної медіації
Керівництво
Завідувач кафедри: Мусійчук Тетяна Ігорівна, кандидат філологічних наук, старший викладач
Контактна інформація: адміністративний корпус, кафедра мовної медіації
e-mail: tetiana.musiichuk@oa.edu.ua
Офісні години: понеділок - п'ятниця: 09:00-15.00, обідня перерва: 12.30-13.30
Старший лаборант кафедри: Коженевська Світлана Степанівна
Контактна інформація: адміністративний корпус, кафедра мовної медіації
e-mail секції індоєвропейських мов: kafedra.iem@oa.edu.ua
Офісні години: понеділок - п'ятниця: 8.30-16.45
Старший лаборант кафедри: Яковчук Тетяна Володимирівна
Контактна інформація: адміністративний корпус, кафедра мовної медіації
e-mail секції міжкультурної комунікації: kafedra.mmk@oa.edu.ua
Офісні години: понеділок - п'ятниця: 8.30-16.45
Загальна інформація про кафедру
Кафедра мовної медіації створена 1 вересня 2023 року рішенням Вченої ради Національного університету «Острозька академія».
Кафедри працює згідно річних планів навчально-виховної та науково-дослідної роботи, затверджених відповідно до перспективного плану роботи інституту.
Викладачі кафедри займаються розробкою сучасних навчально-методичних комплексів, розробкою та оновленням тестових та заліково-іспитових завдань. Поряд із традиційними методами активно використовуються інноваційні та інтерактивні технології навчання.
Структура кафедри мовної медіації
Кафедра мовної медіації працює за двома секціями: секція індоєвропейських мов та секція міжкультурної комунікації.
Секція індоєвропейських мов
Секція є правонаступницею кафедри індоєвропейських мов, створеної 8 квітня 2005 року рішенням Вченої ради Національного університету «Острозька академія». Робота секції спрямована на підготовку спеціалістів, які мають практичні та теоретичні знання, високу професійну кваліфікацію, уміння та навички з французької, німецької, польської, іспанської мов в Навчально-науковому інституті лінгвістики та інших інститутах університету.
Наукова робота секції індоєвропейських мов
Наукова тема секції — «Прикладні лінгвістичні дослідження в умовах міжкультурної комунікації», державний реєстраційний номер 0120U105118.
Невід’ємною частиною секції індоєвропейських мов кафедри мовної медіації є Науково-практична лабораторія «Сучасні технології формування іншомовної комунікативної компетенції» (Керівник: Ковальчук Інна В’ячеславівна, Директор Навчально-наукового інституту лінгвістики, кандидат психологічних наук, доцент).
Щомісячно секція проводить Науково-методичний семінар «Інноваційні методи навчання іноземних мов», а щорічно - Регіональний науково-методичний семінар для вчителів польської мови на тему «Викладання польської мови в Україні: проблеми та перспективи».
Щороку секція організовує Міжнародну науково-практичну конференцію «Прикладні лінгвістичні дослідження в умовах міжкультурної комунікації» та Міжнародну науково-практичну інтернет-конференцію «Лінгвокогнітивні та соціокультурні аспекти комунікації». За матеріалами конференцій видаються збірники «Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Серія «Філологічна».
Секція також залучає студентську молодь до наукових обговорень у студентських науково-дослідницьких групах:
- «Лінгвокогнітивні, прагматичні та соціокультурні аспекти комунікації» (керівник — доц. Ковальчук І.В.)
- «Структурно-семантичні особливості фразеологізмів у різносистемних мовах» (керівник — доц. Поліщук В.Л.)
- «Aspects of Motion Design with Adobe After Effects» (керівник - викл. Місюк Я.М.)
Секція міжкультурної комунікації
Секція міжкультурної комунікації є правонаступницею кафедри міжнародної мовної комунікації, створеної 8 квітня 2005 року рішенням Вченої ради Національного університету «Острозька академія».
Робота секції міжкультурної комунікації НаУОА спрямована на викладання загальної англійської мови та англійської мови професійного спілкування студентам Економічного факультету, Навчально-наукового інституту соціально-гуманітарного менеджменту й Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки на всіх рівнях фахової освіти (бакалаврський, магістерський). Викладачі секції працюють над розробкою і вдосконаленням сучасного навчально-методичного забезпечення до курсів, застосовують традиційні й інноваційні методи навчання та сучасні технології з метою сформувати у студентів мовну, мовленнєву та комунікативну компетенції, необхідні для впевненого та ефективного спілкування у повсякденному, академічному та діловому середовищі. В основі навчальних програм лежить завдання практичного оволодіння англійською мовою. Студенти мають змогу навчатися у маленьких групах відповідно до їхнього рівня володіння англійською мовою, що сприяє кращому засвоєнню матеріалу і комфортній атмосфері навчання. Англійська мова викладається за сучасними підручниками відомих видавництв (Pearson, National Geographic, Cambridge та Oxford University Press), підібраними відповідно до спеціальності.
Навчальна робота секції здійснюється згідно Концепції викладання англійської мови в Національному університеті «Острозька академія», розробленої з урахуванням сучасних вимог до викладання англійської мови студентам немовних спеціальностей, що вимагає удосконалення використання новітніх технологій та комунікативних методик, а також є нагальною суспільною потребою у підготовці конкурентоспроможних фахівців на ринку праці.
Наукова робота секції міжкультурної комунікації
Наукова тема – «Професійна англійська мова для студентів немовних спеціальностей у ЗВО» (Specialized English for Non-Linguist Students in Higher Educational Institutions), державний реєстраційний номер 0120U105113. Метою роботи є вивчити та проаналізувати особливості та нові підходи у теорії й практиці викладання англійської мови професійного спрямування студентам немовних спеціальностей, вивчити питання потреб студентів та розробки відповідних курсів, проаналізувати особливості засвоєння й вживання спеціалізованої лексики, застосування адаптованих і автентичних ресурсів та спеціалізованих форм і методів викладання професійної англійської мови майбутнім фахівцям немовних спеціальностей та формування у них іншомовної мовленнєвої компетенції.
Секція проводить щомісячний навчально-методичний семінар «New Trends in TESL», на якому викладачі обмінюються “новинками” у сфері викладання загальної та професійної англійської мови, обговорюють вебінари та семінари-практикуми викладачів-носіїв мови та наукові дослідження, тим самим підвищуючи свій фаховий рівень.
На кафедрі працюють мовні клуби французької, німецької, польської мов:
- «Panorama» (клуб любителів французької мови)
- «Loreley» (клуб любителів німецької мови)
- «Polskie czwartki» (клуб любителів польської мови)