ОПП "ГРОМАДСЬКЕ ЗДОРОВ'Я". 229 Громадське здоров'я
Рівень вищої освіти: другий (маґістерський)
Галузь знань: 22 Охорона здоров’я
Спеціальність: 229 Громадське здоров’я
Гарант освітньої програми: Лях Юрій Єремійович, доктор біологічних наук, професор
Мета освітньо-професійної програми:
Підготувати фахівців до самостійної науково-практичної та викладацької діяльності у сфері громадського здоров’я, здатних розв’язувати складні задачі і
проблеми у зазначеній сфері, в умовах невизначеності, шляхом набуття
загальних і спеціальних компетентностей з організаційної, управлінської, експертної, контрольно-аналітичної, проектної, науково-дослідної діяльності в т.ч. щодо промоції здоров’я та впровадження загальнонаціонального принципу «охорона здоров’я в усіх політиках держави» на всіх рівнях управління національному, регіональному, місцевому та на рівні ОТГ.
Особливості ОПП:
Здобуття компетентностей, необхідних для поглиблення знань, навичок та умінь з підготовки та реалізації заходів при розбудові вітчизняної системи охорони громадського здоров’я, в т.ч. щодо стратегічного управління галуззю охорони здоров’я, програмного та комунікаційного менеджменту із впровадження загальнонаціонального принципу «охорона здоров’я в усіх політиках держави», створення дієвої системи державного моніторингу за дермінантами здоров’я, покращення стану безпечного середовища життєдіяльності людини, попередження/усунення біологічних та інших загроз для громадського здоров’я, формування здорового способу життя, профілактику захворювань, збереження та зміцнення здоров’я, соціального та санітарно-епідемічного благополуччя населення в цілому.
ОПП передбачає широку академічну мобільність здобувачів в т.ч. за міжнародними програмами, підготовку магістерської роботи на базі науково-дослідних центрів НаУОА «Екології людини та охорони громадського здоров’я» та «Інноваційних та неінвазивних технологій в охороні здоров’я», спеціалізованих профільних науково-дослідних установ та інших компетентних організацій задіяних у сфері громадського здоров`я (у т.ч. Центрах контролю та профілактики хвороб МОЗ України, Центрів громадського здоров’я, територіальні установи Держпродспоживслужби та їх структурні підрозділи, лікувально-профілактичних установ за різними напрямками діяльності, інших державних та недержавних організацій).
Освітньою програмою передбачено педагогічну (асистентську) та науково-дослідницьку практики.
Працевлаштування:
Випускники за освітньою програмою «Громадське здоров’я» можуть працювати на посадах– державних службовців на різних рівнях управління.
Первинні посади для працевлаштування в системі охорони громадського здоров’я відповідно до національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (розділ 2 «Професіонали», код 2225.2, підклас «Професіонали в галузі медико-профілактичної справи», професійне угруповання «Лікарі, фахівці в галузі медико-профілактичної справи»):
- фахівець з громадського здоров’я;
- фахівець з довкілля і здоров’я.