Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії вшанували пам’ять благовірного гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного

11 квітня 2025 р.

10 квітня Православна церква України вшановує пам'ять святого благовірного гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, патріота й вірного сина України, видатного воєначальника, державного діяча, випускника Острозької академії, видатного лідера українського козацтва, покровителя українського війська. З цієї нагоди у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького НаУОА відбувся молебень за Україну з акафістом до благовірного гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. 

Настоятель храму, протоієрей Василь Жуковський зазначив:

«Ідеалом для кожного українця, військового, державного діяча, християнина є Петро Конашевич-Сагайдачний – захисник і творець української освіти, непересічна, талановита, самовіддана й патріотична людина високого духовного розвитку. Будучи військовим гетьманом, він активно захищав нашу землю від нападників, громив турецькі й московські війська, як талановитий полководець розробив низку нових видів ведення бою. Петро Конашевич-Сагайдачний також і поборник православної віри, що означало захист України, бо православ’я тоді було державотворчою релігією».

Доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії ім. проф. М.П. Ковальського Андрій Смирнов додав, що Петро Конашевич-Сагайдачний навчався в Острозькій академії в 90-х роках XVI століття в час її розквіту, коли в закладі гуртувалися кращі інтелектуальні сили України.

«Петро Конашевич-Сагайдачний відомий не тільки бойовою славою. В Острозі була закладена його православна ідентичність. Він підтримував православну церкву, щедро її фінансував. Саме завдяки такій діяльності, християнському подвижницькому способу життя Православна церкви України канонізувала Конашевича-Сагайдачного. Козацькі традиції, військове мистецтво, слава гетьмана сьогодні повинні надихати українських воїнів, бо ми повинні пам’ятати, щоб перемогти такого сильного ворога, лише зброї недостатньо, потрібна духовна й моральна підтримка та глибока віра в Бога»,

зауважив Андрій Смирнов.

До слова, канонізація гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного відбулася 25 травня 2011 року архієрейським собором Української автокефальної православної церкви, що увійшла до складу Православної церкви України під час об'єднавчого собору в грудні 2018 року. У 2020 році Синод Православної церкви України зарахував Петра Конашевича-Сагайдачного до лику святих.