4 квітня грантовий освітній проєкт Центр досконалості імені Жана Моне «Хаб європейських рішень», що діє на базі Національного університету «Острозька академія», успішно завершив безкоштовну сертифіковану програму підвищення кваліфікації для педагогів закладів загальної середньої освіти на тему «Українська освіта в умовах інтеграції до ЄС».
Метою цієї унікальної програми була підтримка освітян у вдосконаленні навчального процесу та впровадженні найкращих практик європейської освіти в українських школах.
Із 17 лютого до 28 березня учасники проходили інтенсивне навчання в онлайн-форматі, прослухавши 12 тренінгів від викладачів Острозької академії на важливі теми євроінтеграції, академічної доброчесності, національно-патріотичного виховання, фінансової грамотності, стратегічного управління змінами, штучного інтелекту в освіті тощо. Загальний обсяг курсу склав 180 академічних годин (6 ECTS).
Докторка психологічних наук, професорка, проректорка з навчально-виховної роботи НаУОА Руслана Каламаж зазначила:
«В Острозькій академії спільно із вчителями ми реалізуємо дуже багато проєктів. Також ми навчаємо педагогів. Наші випускники є затребуваними на ринку праці. Щиро дякуємо, що ви долучилися до реалізації цієї програми. Ми разом із вами повинні формувати нове покоління громадян – інтелектуалів і патріотів своєї держави».
Кандидатка юридичних наук, доцентка, керівниця проєкту Hub of the EU solutions Ольга Балацька зауважила:
«Із задоволенням повідомляємо, що до нашої програми долучилися 130 педагогів закладів загальної середньої освіти з різних куточків України – зокрема з Рівного, Києва, Одеси, Львова, Кривого Рогу та багатьох інших міст. Ми намагалися адаптувати нашу сертифікатну програму так, щоб ви могли вивчати європейські цінності й водночас отримали корисні інструменти та навички».
Також наприкінці заходу відбувся круглий стіл «Українська освіта в умовах інтеграції до ЄС», який модерувала викладачка кафедри цивільно-правових дисциплін, юрисконсульт НаУОА Тетяна Лотиш. Під час круглого столу говорили про вплив інтеграції в європейський освітній простір на збереження української культурної та мовної ідентичності, а також вплив сучасних цифрових технологій на українську освіту.
Під час програми учасники отримали не лише нові знання, а й практичні інструменти для застосування їх у своїй професійній діяльності.
«Взявши участь у сертифікатній програмі, я отримала надзвичайно цікавий досвід і корисні знання. Ми постійно співпрацюємо з Острозькою академією й дуже раді цьому. Бажаємо вам натхнення проводити різні проєкти, які ми теж будемо раді підтримувати»,