Упродовж 29-30 травня доктор медичних наук, завідувач кафедри громадського здоров’я та фізичного виховання, професор Ігор Гущук і доктор медичних наук, доцент Андрій Мокієнко взяли участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю «Організаційні та клінічні аспекти пацієнторієнтованого підходу до лікування та реабілітації в сучасних умовах».
Організатори конференції – Державна наукова установа «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами, Національна академія медичних наук України, Українська військово-медична академія, Київський національним університет імені Тараса Шевченка та ГО «Українська асоціація менеджменту в охороні здоров’я.
Теми доповідей – «Програма визначення та корекції дефіциту магнію як складової психосоціальної реабілітації військовослужбовців» та «Актуальні питання психосоціальної реабілітації в сучасних умовах».
«Нас запросили до участі й виступів як фахівців, що працюють у сфері громадського здоров`я та опікуються питаннями психічного/ментального здоров’я відповідно до нового Закону України «Про систему громадського здоров`я». У своїй доповіді я мав можливість донести професійній спільноті про заходи НаУОА з відкриття першої в Україні університетської клініки із психосоціальної реабілітації»,
Пан Ігор також відмітив актуальність доповіді Андрія Мокієнка, лікаря-гігієніста, знаного не тільки в Україні, а й закордоном. Пан Андрій опікується питаннями якості й безпечності води. Ігор Гущук додав, що його виступ призвів до жвавого обговорення серед лікарів.
«Питаннями фізіологічної повноцінності, якості та безпечності поверхневих і підземних вод я займаюсь майже 30 років. Виклики, які стоять перед нами в ході російсько-української війни, першочергово вказують на загрозливі тенденції щодо погіршення ментального здоров`я не тільки серед військовослужбовців, а й серед інших груп населення. Під час свого виступи ми мали змогу донести до професійного лікарського середовища інформацію про наші напрацювання в цьому напрямі - покращення стану психосоціальної реабілітації та розробки профілактичних заходів. Обґрунтованим є включення програми визначення й корекції дефіциту магнію як складової психосоціальної реабілітації постраждалих військовослужбовців Збройних сил України»,