Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Професор Ігор Гущук взяв участь у форумі «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології»

29 листопада 2024 р.

28-29 листопада завідувач кафедри громадського здоров’я та фізичного виховання Національного університету «Острозька академія», доктор медичних наук, професор Ігор Гущук взяв участь у роботі ХІ Національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології». Форум проходив у м. Хмельницькому.

Ініціатором та організатором форуму стала Всеукраїнська екологічна ліга (Тетяна Тимочко), яка започаткувала таку Національну платформу ще у 2013 році. Метою форуму є визначення пріоритетних напрямів й інструментів реалізації Закону України «Про управління відходами», вирішення проблем перероблення та утилізації відходів війни без негативного впливу на довкілля, сприяння залученню інвестицій у створення екологічно дружньої галузі та інфраструктури перероблення відходів, впровадження природоохоронних ініціатив та проєктів, налагодження та зміцнення міжнародного співробітництва, впровадження засад збалансованого (сталого) розвитку в Україні, реалізація ресурсо- та енергоефективних технологій, сприяння співпраці органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, науки, бізнесу.

До участі у форумі були запрошені представники органів державної влади та місцевого самоврядування, парламентських комітетів, агенцій регіонального розвитку, міжнародних організацій і проєктів технічної допомоги, науковці, бізнес-структури, які працюють у сфері поводження з відходами, підприємства-виробники техніки й технологічного обладнання перероблення відходів, установи, які працюють у галузі екологічної безпеки та охорони довкілля, неурядові організації, ЗМІ.

Форум складався з пленарних сесій, круглих столів, дискусійних панелей і робочих зустрічей. 

У своїй доповіді Ігор Гущук порушив актуальне питання щодо необхідності запровадження європейських стандартів щодо поводження з медичними відходами в Україні.

Рівненщину на форумі представляли директор Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОВА Володимир Захарчук, директор ННІ Національного університету водного господарства та природокористування, професорка Алла Прищепа, які виголошували доповіді й були модераторами.

Пропозиції та рекомендації учасників форуму знайшли своє відображення в Резолюції форуму та зверненні до Кабінету міністрів України, Верховної Ради України, профільних міністерств і відомств. У цих підсумкових документах йдеться про важливість і терміновість розв’язання проблемних питань поводження з відходами.

Ознайомитись із матеріалами виступів учасників форуму можна за покликанням.