Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Про ціннісний портрет українців в умовах війни розповіла Марина Стародубська

29 листопада 2024 р.

У межах Відкритого університету Острозької академії 28 листопада відбулася лекції на тему «Ціннісний портрет українців в умовах війни: що рухає нашими діями і словами». Спікерка – викладачка Києво-Могилянської бізнес-школи і ще низки закордонних бізнес-шкіл Марина Стародубська, яка також є авторкою книги «Як зрозуміти українців?».

Під час лекції Марина Стародубська звернула увагу на те, що наше суспільство сповнене протиріч і суперечливих бажань. Зокрема, ми прагнемо справедливості й верховенства права, але так, щоб із правил завжди були винятки. 

«Також ми гостро відстоюємо свободу висловлювань і точно знаємо, що «на часі», а що ні. Віримо тільки «своїм», але в умовах загрози гуртуємось навколо сродних ідей і світоглядів»,

додала спікерка.

Також Марина Стародубська представила хитросплетіння нашої національної культури: її підґрунтя, прояви й вкорінені протиріччя, які роблять нас нами.

Пані Марина використовує для своїх досліджень кроскультурний підхід, який є ключем до розуміння поведінкових рамок, які в нас є спільними з іншими культурами, і допомагають нам краще розуміти себе. Зокрема, лекторка звернула увагу на згоду через активну незгоду, яка є спільною рисою українців, поляків, іспанців й аргентинців; недовіру до формальних авторитетів, яку поділяємо з іспанцями, нідерландцями, поляками, навіть німцями (східними). 

Крім того, чимало інших прикладів представлено у книзі Марини Стародубської, яку було презентовано під час зустрічі.