Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії презентували видання «Почаївський феномен: василіянський монастир Успіння Пресвятої Богородиці в історії та культурі України»

27 листопада 2024 р.

26 листопада в Науковій бібліотеці Острозької академії презентували наукове видання «Почаївський феномен: василіянський монастир Успіння Пресвятої Богородиці в історії та культурі України». 

Це збірник матеріалів міжнародної наукової конференції, яка відбулася в Зарваниці 29–30 вересня 2023 року, з нагоди 250-ліття коронації папськими коронами почаївської ікони Божої Матері з Ісусом.

Науковий співробітник Інституту історії Церкви Українського католицького університету, науковий редактор збірника матеріалів конференції, модератор заходу Володимир Мороз зазначив:

«Нам вдалося згуртуватися в умовах війни й вкотре усвідомити, що разом ми можемо набагато більше, ніж поодинці. Ми створили сучасне академічне видання з викладом правдивої історії василіянського монастиря в Почаєві, базоване на аналізі джерел. Ми спростували низку міфів, стереотипів і маніпуляцій та показали перспективи подальших досліджень»,

зазначив Володимир Мороз.

Свої статті у збірнику опублікували науковці Острозької академії: завідувач кафедри теорії та історії держави і права, доктор філософських наук, професор Петро Кралюк; керівник арт-кластеру НаУОА Микола Бендюк і директорка Музею історії Острозької академії Анастасія Хеленюк.

«Дуже важливо, що відбуваються такі конференції, де розповідають правдиві факти про цей монастир,  а також у матеріалах представлена цікава інформація і про спадщину монастиря, і про події, які там відбувалися»,

зауважив Петро Кралюк.

«Дякуємо за такий глобальний підхід до висвітлення теми. Нам було надзвичайно приємно, що Музей історії Острозькій академії долучили до цієї поважної конференції. Ми змогли познайомити науковий світ із тим, що зберігається в університетському музеї. Серед колекції стародруків і рідкісних книг є видання василіянського монастиря, які також й оцифровані. Сподіваюся, що такі конференції будуть проводитися надалі»,

додала Анастасія Хеленюк.

Директорка Наукової бібліотеки Галина Цепʼюк підсумувала:

«Щиро дякуємо за Ваші зусилля, організацію конференції, за публікацію саме такого видання, бо Ви відкриваєте ті джерела, які зараз дуже потрібні. Вдячні також за те, що цей збірник буде в нашій Науковій бібліотеці й кожен зможе з ним ознайомитися».