Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії відбулася зустріч із працівниками офісу Представника Омбудсмана в Рівненській області

26 листопада 2024 р.

26 листопада Національний університет «Острозька академія» приймав із навчальним візитом працівників офісу Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Рівненській області – Артема Черняка й Миколу Пилипчука, які є випускниками спеціальності «Право» Острозької академії. Вони повернулися до рідної альма-матер, щоб поділитися зі студентами своїм професійним досвідом і здобутками.

«Такі зустрічі є невід’ємною частиною освітнього процесу. Вони дають змогу нашим студентам краще зрозуміти складнощі й виклики, із якими стикаються правозахисники, а також підвищити свою професійну мотивацію. Ми вдячні нашим випускникам за те, що вони не забувають про університет і діляться своїм досвідом»,

зазначив директор Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського Олег Герасимчук.

Гості провели змістовну зустріч зі студентами 4-го курсу спеціальності «Право», під час якої поділилися практичним досвідом забезпечення прав людини, особливо в умовах воєнного стану.

Доповідь була супроводжена презентацією із фото й реальними кейсами за основними напрямами діяльності офісу Омбудсмана. Зокрема, спікери розповіли про специфіку захисту прав полонених, етапи підготовки обмінів, документування порушень, які здійснюються під час утримання полонених, та зусилля з реабілітації осіб після повернення на підконтрольну Україні територію. 

Було висвітлено випадки незаконного вивезення українських дітей на тимчасово окуповані території та на територію країни-агресора, а також заходи, які вживає команда Омбудсмана для повернення дітей та захисту їхніх прав. Щодо прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО), гості ілюстрували виклики, із якими стикаються переміщені громадяни, зокрема щодо доступу до житла, соціальних послуг, медичної допомоги, окремо зупинилися на правових інструментах, що допомагають вирішувати подібні проблеми.

Особливу увагу Артем Черняк і Микола Пилипчук приділили захисту прав ув'язнених та осіб, які перебувають у місцях несвободи. Представники офісу показали фото з моніторингових візитів, спрямованих на перевірку дотримання стандартів прав людини, й розповіли про документування порушень.

Під час заходу було оголошено результати конкурсу есе на тему «Омбудсман України: захист прав людини під час війни» серед студентів-правників НаУОА. Переможницею стала студентка 4-го курсу Інституту права Вікторія Жуковська. Переможниця візьме участь у представницькому форумі, що незабаром відбудеться в Києві з нагоди Міжнародного дня прав людини.

«Проведення правоосвітніх заходів у закладах вищої освіти є надзвичайно важливим, адже вони дозволяють майбутнім юристам не лише отримати теоретичні знання, але й побачити реальну роботу правозахисників. Це сприяє формуванню відповідального ставлення до професії та надихає молодь долучатися до захисту прав людини в Україні»,

зауважив Артем Черняк.

Ця зустріч стала для студентів не лише джерелом знань, а й натхненням для майбутньої професійної діяльності у сфері прав людини. Учасники мали змогу поставити запитання та обговорити актуальні правозахисні виклики з фахівцями, які працюють із питаннями захисту прав людини в Україні.