Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Викладачі та здобувачі кафедри громадського здоров`я та фізичного виховання взяли участь у роботі ХХ Конґресу Світової Федерації Українських Лікарських Товариств (СФУЛТ)

26 жовтня 2024 р.

24-26 жовтня на базі медичного факультету Волинського національного університету ім. Лесі Українки за активної співучасті Світової Федерації Українських Лікарських Товариств, Всеукраїнського лікарського товариства, Українського лікарського товариства у Львові відбувся ХХ Конґрес СФУЛТ.

Активну участь в заходах Конгресу взяли викладачі кафедри громадського здоров`я та фізичного виховання НаУОА Інна Хоронжевська, Анна Гільман, випускники та здобувачі магістерського рівня освіти Олена Дмитроца, Оля Корж, Юлія Юхимчук, Олександр Іванчук, Наталя Дудковська. 

Завідувач кафедри громадського здоров’я та фізичного виховання, професор Ігор Гущук зауважив: 

«Програмні питання Конгресу охоплювали широкий спектр актуальних проблем у сфері охорони здоров’я, які стосувались :

  • реалій і перспективи розвитку Українських лікарських товариства у світі;
  • професійної автономії, лікарського самоврядування, безперервного професійного розвитку лікарів і медичної освіти;
  • змін охорони здоров’я в Україні: щодо громадського здоров’я і спроможність до подолання епідеміологічних загроз; зміни в наданні медичної допомоги у воєнний період;  реформування первинної та вторинної ланок надання медичної допомоги управління в охороні здоров’я, тощо. 
  • реабілітації та медико-соціальних проблем, мультидисциплінарного підходу: посттравматичні стани (бойова, побутова травма), адаптація учасників військових дій та ін.;
  • наукових здобутків та сучасні інноваційні технології в сучасній медицині (згідно спеціальностей): діагностика, лікування, профілактика.»

Викладачі, випускники та здобувачі виступали з доповідями та підготували тези за обраними тематиками:

  • «Моніторинг захворюваності на гепатити В і С у Рівненській області».
  • «Питання ментального здоров`я в контексті закону України «Про систему громадського здоров`я»
  • «Динаміка захворюваності та поширеності інфекційних хвороб на території
    Волинської області з початку воєнного стану в Україні»
  • «Лікування гепатиту С противірусними препаратами прямої дії в Рівненській області»

З Програмою ХХ Конгресу СФУЛТ можна ознайомитись за посиланням: https://www.sfult.org/2024/10/23/програма-хх-конґресу-світової-федера/