25-26 вересня на базі Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського МОЗ України відбувся шостий науковий симпозіум із міжнародною участю «Громадське здоров’я в соціальному і освітньому просторі – виклики в умовах надзвичайних ситуацій та перспективи розвитку».
Завідувач кафедри громадського здоров’я та фізичного виховання НаУОА, професор Ігор Гущук зауважив:
«Хотів би подякувати керівництву Тернопільського національного медичного університету (ректору Михайлу Корді, проректорам Аркадію Шульгаю, Івану Кліщі) та організаторам (Ганні Сатурській, Наталії Теренді, Наталії Слободян) і нашим зарубіжним колегам (Тіму Екманнсу, Габі Фельдманн) за запрошення до участі в науковому симпозіумі та можливість поділитись із колегами нашими напрацюваннями як у підготовці кадрів, так і науковими розвідками у сфері громадського здоров’я».
Такий науковий симпозіум уже шостий рік поспіль проводиться спільно з Акконським гуманітарним університетом Берліну. З моменту його започаткування кафедра громадського здоров’я та фізичного виховання НаУОА активно долучається до участі в заходах. Цьогоріч з доповідями на симпозіумі виступали не тільки викладачі кафедри (І. С. Хоронжевська, А. В. Мокієнко, І. В. Гущук), але і здобувачі 2-го курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти: Юлія Юхимчук, Ганна Сідлецька, Вадим Бондарчук. Як учасники долучались до заходу і студенти-бакалаври.
Тематика симпозіуму була насиченою та різноплановою:
- Громадське здоров’я на глобальному, національному та регіональному рівні.
- Громадське здоров’я в Україні в умовах надзвичайних ситуацій – сучасні виклики і перспективи розвитку.
- Наукове підґрунтя для формування стратегічних рішень у галузі громадського здоров’я.
- Освітня діяльність у сфері громадського здоров’я та підготовка фахівців громадського здоров’я. Проблеми кадрового забезпечення сфери громадського здоров’я.
- Менеджмент у системі охорони здоров’я та громадському здоров’ї. Економіка здоров’я та принципи сталого розвитку суспільства: чому вигідно інвестувати в здоров’я людини і країни.
- Міждисциплінарна і міжсекторальна співпраця в галузі громадського здоров’я.
- Правові та етичні засади громадського здоров’я».
«Вважаю, що наразі нам необхідно визначитись із зарубіжними партнерами й започаткувати власну науково-практичну платформу, де зможемо на високопрофесійному рівні ділитись напрацюваннями, науковими здобутками, визначатись і проводити конструктивні дискусії в контексті зміни архітектури та розбудови нової системи охорони громадського здоров’я, яка буде відповідати сучасним викликам, ефективно протидіяти загрозам і надзвичайним ситуаціям у сфері громадського здоров’я»,
Доцентка кафедри громадського здоров’я та фізичного виховання НаУОА Інна Хоронжевська наголосила, що здобувачі магістерського рівня не тільки виступали з доповідями, але й готували тези з актуальних питань громадського здоров’я:
«Наприклад, Юлія Юхимчук виступила з доповіддю «Здійснення епідеміологічного нагляду і аналізу за вірусними гепатитами В, С за період 2019-2023 роки на території Львівської області» та підготувала спільні тези із свого дослідження, яке проводить у межах кваліфікаційної (магістерської) роботи. Програмою наукового симпозіуму було передбачено як пленарні, так і секційні засідання за основними проблемними питаннями, а доповіді підготовлені на високому професійному рівні. Сподіваюся, що і в подальшому ми разом із нашими студентами будемо брати активну участь у таких заходах».
З основними доповідями та доповідачами в межах наукового симпозіуму та пленарними виступами можна ознайомитись тут за покликанням.