25 квітня в межах Відкритого університету «Острозька академія» відбулася лекція Посла Андрія Кузьменка "Держава Катар – нетипова країна типового Глобального Півдня".
«Я радий вітати вас, майбутні Надзвичайні й Поважні посли, магістри зовнішньої політики, кандидати й доктори наук, академіки, керівники міжнародних підрозділів. На своїй посаді я перебуваю вже 4 роки, тому про Катар знаю багато чого, із чим із радістю з вами поділюся. Сподіваюся, що на сьогоднішній зустрічі ми дізнаємося й осягнемо, що таке глобальний південь, чому Катар є нетиповим представником глобального півдня та як це впливає на позиції України на міжнародній політичній арені»,
Посол Андрій Кузьменко здійснює свою дипломатичну діяльність вже понад тридцять років, упродовж яких він професійно займався питаннями контролю над озброєннями, зокрема ядерними, проблематикою Європейського суду з прав людини і двосторонніх відносин із низкою країн Європи та Близького Сходу, працював у структурах ООН, був заступником Постійного Представника України при Раді Європи та очолював Посольство України у Великій Британії. Пан Посол має також і військовий досвід: крім вищої військової освіти йому довелося долучитися до інспекційної діяльності ООН на території Іраку, а також упродовж семи місяців брати участь у Антитерористичній операції на території Донбасу.
Кандидатка історичних наук, доцентка кафедри міжнародних відносин Наталя Конопка розповіла, що зустріч дозволить краще зрозуміти зовнішню політику цієї держави, її сильні сторони і стратегічні цілі, перспективи українсько-катарського співробітництва й можливості налагодження більш тісних зв'язків між нашими країнами.
Упродовж зустрічі спікер розповів про те, у чому ж полягає секрет економічного й політичного успіху Держави Катар; що допомогло цій маленькій, але рішучій країні вистояти під час блокади сусідніх держав і не піддатися на політичний й військовий шантаж.
Пан Посол розповів, у чому полягає «нетиповість» Катару у порівнянні з іншими країнами «Глобального Півдня» та як Доха використовує «м’яку силу» для досягнення власних інтересів, а також зосередив свою увагу на характер дружніх відносин між Україною та Державою Катар, їхніми перспективами.
Для кращої взаємодії учасників Пан Посол проводив зустріч двома мовами: українською й англійською, що сприяло ще більш ефективному обміну ідеями.
Враженнями від лекції поділилася студентка 2-го курсу спеціальності «Міжнародні відносини» Софія Дячук:
«Я вважаю, що зустріч із Надзвичайним і Повноважним послом України у Державі Катар є чудовою можливістю дізнатися більше про політику цієї держави та як її співпраця з Україною може покращити становище під час повномасштабного вторгнення. Дякую Наталії Конопці за організацію лекції й Острозькій академії за можливість доторкнутися до сучасної практичної дипломатії».