Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Про важливість культурної дипломатії розповів Микола Сєрга

21 листопада 2024 р.

21 листопада в Національному університеті «Острозька академія» відбулася зустріч із Миколою Сєргою – військовослужбовцем, офіцером ЗСУ, очільником «Культурного десанту», громадським діячем, музикантом. 

Зі вступним словом звернулася проректорка з навчально-виховної роботи, докторка психологічних наук, професорка Руслана Каламаж:

«В Острозькій академії постійно відбуваються різноманітні події. Сьогодні до нас завітала дуже цікава особистість – Микола Сєрга. Він є ініціатором проєкту Культурного десанту «Разом!». Академічна спільнота Острозької академії, особливо студенти, дуже активно долучилися до цього проєкту. Зараз ми продовжуємо його реалізовувати й допомагати дітям зі Старого Салтова».

Микола Сєрга розповів про проєкт «Разом!» і зазначив, що в його межах відбувалося встановлювлення гуманітарних, культурних, освітніх мостів між невеликими містами деокупованих Харківщини та Херсонщини, а також центральними й західними містами України. 

«Мені дуже приємно, що Острозька академія продовжує допомагати Старому Салтову. Це надзвичайно важливо»,

додав Микола Сєрга.

Також пан Микола розповів про двомісячний «Тур вдячності» Сполученими Штатами Америки, під час якого «Культурний десант» у складі сімох артистів, професійних музикантів до війни, а нині військових ЗСУ, дякував американцям за їхні думки та дії для України. Також пан Микола закцентував увагу на культурній дипломатії та роботі з інформаційно-культурним впливом в інших країнах.

«Культурний десант – це дуже об’ємний підрозділ, який насамперед займається морально-психологічним забезпеченням війська на лінії зіткнення й у реабілітаційних центрах. Ми маємо близько 80-ти артистів-військовослужбовців, які ще з перших днів доєдналися до війська. Ми навіть не думали, що колись продовжимо грати на інструментах, після того, як зрозуміли, що можемо дуже ефективно виконувати важливі завдання»,

зауважив Микола Сєрга.

Упродовж заходу також відбулася дискусія у форматі «питання-відповідь». Говорили про поради молоді під час культурного представлення України за кордоном, акцію «Лист до вільного Криму», акції на підтримку військовополонених українців, набір до команди «Культурного десанту» тощо.

Враженнями від зустрічі поділилася студентка 2-го курсу ОПП «Українська мова та література» Юлія Хичій:

«Було цікаво послухати про досвід Миколи Сєрги у сфері культурної дипломатії та волонтерстві. Також він розповідав про «Культурний десант», що створений для підтримки психологічного стану військовослужбовців. Зараз важливо проводити зустрічі з такими людьми, адже вони надихають своєю завзятістю та силою».

До слова, Острозька академія ще з осені 2022 року, від початку реалізації проєкту Культурного десанту «Разом», активно долучається до допомоги Старому Салтову.