Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Конференція трудового колективу в Острозькій академії

19 грудня 2024 р.

19 грудня в Національному університеті «Острозька академія» відбулися Збори (конференція) трудового колективу вишу. Традиційно наприкінці календарного року ректорат Острозької академії звітує перед колективом про виконану роботу.

На початку заходу президент, ректор-організатор Острозької академії, доктор психологічних наук, професор Ігор Пасічник поіменно зачитав список всіх тих працівників, які, на жаль, уже померли, але були частиною колективу Острозької академії, а також вшанували хвилиною мовчання всіх членів академічної спільноти, які загинули під час російсько-української війни.

Упродовж зустрічі Ігор Пасічник звітував щодо акредитації освітньо-професійних програм у НаУОА, виборів ректора, ефективності підготовки науково-педагогічних кадрів через аспірантуру й докторантуру, результатів прийому, показників наукової діяльності в університеті, перемог студентів НаУОА у конкурсах наукових робіт, олімпіадах, міжнародної співпраці, соціальної підтримки студентів, показників ефективності використання державного майна тощо.

«Зараз ми спостерігаємо розквіт Острозької академії, її матеріальної бази, викладацького складу, авторитету. За 30 років відродження університет став всеукраїнським брендом, який знають не тільки в нашій країні, але й за її межами. Найбільшою  цінністю закладу є люди, яких нам за 30 років вдалося згуртувати. Щиро дякую за вашу наполегливу працю задля однієї мети – відродження й розвитку Острозької академії»,

зазначив Ігор Пасічник.

Ігор Пасічник зауважив, що у 2024 році НаУОА став одним із трьох університетів України, який бере участь у пілотному проєкті Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та Естонського агентства із забезпечення якості (HAKA) з проведення інституційної акредитації.

Простежується позитивна динаміка кількості вступників, зарахованих на перший курс першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Цьогоріч до університету вступила рекордна кількість вступників – 810 студентів.

У 2024 р. створено 6 разових спеціалізованих вчених рад для присудження наукового ступеня доктора філософії аспірантам НаУОА: 2 зі спеціальності 053 Психологія (Савчук Володимир, Черноус Тетяна), 1 зі спеціальності 035 Філологія (Демчук Ольга), 3 зі спеціальності 081 Право (Лотиш Тетяна, Бевз Тетяна, Михальчук Богдан). Упродовж 2024 року вченою радою університету викладачам НаУОА було присвоєно вчене звання професора Дем’янчук Ользі Іванівні.

Окремо Ігор Демидович закцентував увагу на тому, що у 2024 р. університетом підписано 9 угод про співпрацю Із закордонними партнерами (Грузія, Індія, Республіка Польща, США, Швеція, Франція). Станом на жовтень 2024 р. підписано 80 угод про співробітництво з освітніми та науковими установами світу. Острозька академія є афілійованим членом Європейської Асоціації Університетів, Консорціуму українських університетів та Варшавського університету, Східноєвропейської мережі університетів, Міжнародного консорціуму університетів та ін. Загалом у 2024 році науковцями Острозької академії було реалізовано 10 міжнародних грантових проєктів. НаУОА відображений у таких відомих світових рейтингах університетів, як THE Impact Ranking, QS (EECA), U-Multirank, GreenMetric.

У 2023/24 навчальному році 176 студентів отримали грант на оплату за навчання, а у   2024/25 навчальному році станом на 17.12.24 р. 110 студентів отримали такий академічний грант.

Після цього ректор закладу, доктор психологічних наук, професор Едуард Балашов закцентував увагу на проведеній роботі за період листопада-грудня 2024 року. Було проаналізовано економічну й фінансову діяльність Острозької академії, ефективність освітніх програм, кадровий склад; виокремлено критерії, де можна мінімізувати витрати й максимізувати доходи.

Також Едуард Балашов розповів про досягнення університету. Серед них такі:

  • Острозька академія підписала договір про співпрацю з Острозьким обласним ліцеєм із посиленою військово-фізичною підготовкою;
  • Острозька академія увійшла до міжнародного консорціуму університетів KreativEU (Knowledge & Creativity European University);
  • також НаУОА посіла 3 місце серед українських ЗВО світового рейтингу університетів UI GreenMetric 2024. Цей рейтинг з 2010 року оцінює університети в усьому світі за шістьма показниками: середовище та інфраструктура, енергетика та зміна клімату, управління відходами, водні ресурси, транспорт, екологічна освіта та наукові дослідження. Основна увага світового рейтингу університетів UI GreenMetric спрямована на ефективну реалізацію цілей сталого розвитку й підвищення поінформованості університетів про цей процес. 

«Для мене честь бути сьогодні тут перед вами й розуміти, що я є представником злагодженого колективу особистостей, які опанували самоефективність, самоконтроль, самореалізацію, саморегуляцію. Водночас – це не просто колектив особистостей, а єдина академічна спільнота, якою ми пишаємося»,

зауважив Едуард Балашов.

Про виховну роботу й волонтерську діяльність вишу за 2024 рік прозвітувала проректорка з навчально-виховної роботи, докторка психологічних наук, професорка Руслана Каламаж:

«За 30 років відродження Острозької академії в нас залишається одне незмінне, постійне, що об’єднує та надихає, – це цінності й духовно-моральні принципи. Саме на них ґрунтується виховна робота в університеті, яку ми спільно втілюємо й хочемо передати ці цінності студентам. Щиро дякую всім і сподіваюся на подальшу плідну співпрацю для розвитку української держави й Острозької академії».

Руслана Каламаж розповіла, як Острозька академія продовжує допомагати Збройним силам України й зокрема студентам, випускникам, працівникам НаУОА, які зараз теж захищають Україну від ворога; передає гуманітарну допомогу для поранених, які лікуються в госпіталях; студенти підтримують дітей із деокупованого Старого Салтова на Харківщині; працівники АГД і студенти плетуть маскувальні сітки.

Проректорка додала, що у 2024 році університет відвідала низка відомих особистостей, зокрема Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні Пітер Ван Де Вельде; польський дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні (2001-2005) Марек Зюлковський; заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький, віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк, головна редакторка газети «День» Лариса Івшина; відбулася публічна лекція української юристки й правозахисниці, лауреатки Нобелівської премії миру 2022 року Олександри Матвійчук, а генерал-лейтенант армії США у відставці, почесний доктор Острозької академії Бен Ходжес прочитав уже 12 онлайн-лекцій для студентів університету.

Про візію освіти й науки в Острозькій академії у 2025 році доповідав проректор з науково-педагогічної роботи, доктор філософських наук, професор Дмитро Шевчук. Серед основних цілей – проходження інституційної акредитації, концентрація уваги на мікрокредитних і нових освітніх міждисциплінарних програмах, розвиток наукової діяльності в університеті. 

«Насамперед хочу подякувати всім за цей рік, який був непростим. Але в цих умовах ми дуже злагоджено, командно працювали й академічна спільнота Острозької академії продемонструвала, наскільки є стійкою, може підтримувати одне одного й працювати наполегливо, щоб забезпечувати якісну освіту в України. А це зараз надзвичайно важливо й потрібно»,

зазначив Дмитро Шевчук.

Під час конференції з доповіддю про виконану роботу адміністративно-господарської частини за рік виступила помічниця ректора з адміністративно-господарської діяльності Наталія Мельничук. Серед основних досягнень – ремонти в гуртожитках університету, підтримка внутрішньо переміщених осіб, які проживають у гуртожитках Острозької академії тощо.

«2024 був роком викликів і можливостей, а найголовніше – наших перемог. Завдяки спільним зусиллям ми не просто виконали поставлені завдання, але й заклали основи для більшого розвитку Острозької академії. Разом ми створюємо майбутнє, яким будуть пишатися студенти, співробітники й уся спільнота університету»,

наголосила Наталія Мельничук.

Наприкінці заходу помічниця ректора зі стратегічного розвитку та забезпечення якості освіти, кандидатка історичних наук, доцентка Катерина Якуніна підсумувала виконані цілі у сфері якості освіти в університеті. Зокрема це:

  • запровадження 9 нових освітніх програм;
  • посилення стійкості ОП шляхом залучення експертів, роботодавців та випускників до проведення лекційних занять, семінарів тощо
  • збільшення кількості викладачів з h-індексом – 76;
  • покращення матеріально-технічного забезпечення ОП університету;
  • оновлення нормативних документів університету;
  • проведення моніторингу якості освіти в НаУОА;
  • проведення самоаналізу НаУОА за вимогами Державної служби якості України тощо.