Упродовж 14-18 жовтня в Національному університеті «Острозька академія» відбувся тиждень академічної доброчесності, спрямований на популяризацію принципів академічної доброчесності серед здобувачів освіти.
У понеділок, 14 жовтня, студенти мали змогу долучитися до круглого столу на тему «Реформування системи антикорупції за міжнародними стандартами: 10 років Закону України «Про запобігання корупції».
Серед спікерів: уповноважений з антикорупційної діяльності НаУОА Богдан Михальчук, директор Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського Олег Герасимчук, а також студентка 3-го курсу спеціальності «Право» Аліна Загоровська.
Говорили про Corruption Perception Index - український контекст, основні антикорупційні виклики у сфері освіти в Україні й досвід боротьби проти корупції у Республіці Сінгапур.
У вівторок, 15 жовтня, відбулися лекції на тему «Академічна доброчесність: коротко про головне» від помічниці ректора зі стратегічного розвитку та забезпечення якості освіти Катерини Якуніної.
Пані Катерина розповіла студентам про поняття академічної доброчесності, її засади, Кодекс академічної доброчесності Острозької академії, відповідальність за порушення академічної доброчесності тощо.
«Цьогоріч на тижні академічної доброчесності ми опрацювали різні варіанти застосування академічної доброчесності у вищій школі: наукову доброчесність, професійну та корпоративну етику, антикорупційну складову, якість освітньої діяльності тощо. Завдяки цьому учасники освітнього процесу можуть зрозуміти комплексність і важливість дотримання принципів академічної доброчесності»,
У середу, 16 жовтня, в Острозькій академії відбувся регіональний семінар Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти «Cучасний стан системи забезпечення якості вищої освіти в Україні: виклики та перспективи».
Спікерами семінару стали: Андрій Бутенко, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти; Олена Єременко, заступниця голови Національного агентства та Олександр Хименко, керівник секретаріату Національного агентства.
Під час семінару спікери розповіли про оновлене Положення про акредитацію освітніх програм і що зміниться для університетів, процедуру та зміст оцінювання освітніх програм за новим Положенням про акредитацію ОП, постакредитаційний моніторинг освітніх програм та зміни в оскарженні рішень Національного агентства.
Також студенти мали можливість долучитися до тренінгу на тему «Як не потрапити в пастку плагіату: поради бібліографа». Спікерка – завідувачка Інформаційно-бібліографічного відділу Наталія Денисенко.
«Академічна доброчесність має основне значення для формування професійної репутації. Презентація «Як не потрапити в пастку плагіату» розкриває основні види плагіату та причини його виникнення, а також пропонує ефективні способи уникнення цього порушення. Особлива увага приділяється правилам цитування, перефразування та важливості академічної доброчесності. Завдяки таким простим крокам, як перевірка тексту на унікальність та правильне оформлення джерел, можна не лише захистити свою репутацію, але й забезпечити чесність у навчанні та науковій роботі»,
У четвер, 17 жовтня, упродовж дня, студенти могли взяти участь у вікторині «Доброчесний спудей» на сторінці Братства спудеїв в Instagram.
Завершальним заходом тижня академічної доброчесності став тренінг «Особливості перевірки робіт за допомогою програмно-обчислювального комплексу StrikePlagiarism», який відбувся в п’ятницю, 18 жовтня.