Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

«Щоденник вцілілої»: в Острозькій академії відбувся показ фільму-розслідування Суспільного

17 жовтня 2024 р.

17 жовтня в Національному університеті «Острозька академія» відбулися показ й обговорення фільму-розслідування Суспільного «Щоденник вцілілої».

Над створенням фільму працювали: авторки – Інна Білецька, Алла Садовник, режисер – Владислав Васильченко, режисер монтажу, дизайнер та композитор фільму – Олександр Стратонов, операторка-постановниця – Світлана Коваль, оператор – Павло Ільчук, журналістки – Анна Калаур, Марія Горбань.

Кандидат психологічних наук, доцент кафедри журналістики та PR-менеджменту Олексій Костюченко зазначив:

«Фільми-розслідування Суспільного ми часто переглядаємо на заняттях зі студентами, адже це дуже якісні професійні кейси, які потрібно бачити, розуміти, усвідомлено аналізувати вам – майбутнім журналістам».

Журналістка мережі гіперлокальних медіа Район.in.ua Іванна Антонюк зауважила:

«Сьогодні відбувається презентація частини проєкту, який має назву  «Усний репортаж». Це нова ініціатива нашої редакції, яка полягає в тому, що ми запрошуємо на зустрічі журналістів, медійників, воєнних кореспондентів для живого спілкування з людьми. Говоримо про різне: журналістику, війну, життя, теми, які стосуються сьогодення. Зараз маю велику честь представити в Острозькій академії співавторку фільму-розслідування Суспільного «Щоденник вцілілої» Аллу Садовник. Вона приїхала до нас не просто показати цей фільм, а й поспілкуватися з вами. Фільм складний, але дуже важливий для нашого розуміння».

«Щоденник вцілілої» створений на основі щоденника жительки села Ягідне на Чернігівщині, яка разом з іншими односельцями була «живим щитом» для російських окупантів. Понад 350 жителів села 28 днів прожили в підвалі сільської школи, куди їх силоміць загнали російські військові.

Журналісти змогли встановити ці російські підрозділи й поспілкувалися з причетним до злочину російським офіцером.

«Щоденники ми робили у 2022 році, намагалися встановити, хто були тими росіянами, які утримували безпосередньо людей у підвалі. На той час ми допомогли професійному розслідуванню, яке проводило управління СБУ. Сподівалися, що знайдемо когось із головних офіцерів, які віддавали накази, але це було мрією, бо майже жодних доказів не існувало»,

розповіла Алла Садовник.

Під час зустрічі говорили про найважчі моменти зйомок фільму, про спілкування з постраждалими, для яких російські окупанти влаштували концтабір і роздобуті матеріали про воєнних злочинців.

Враженнями поділився студент 1-го курсу спеціальності «Журналістика» Роман Антонюк:

«Фільм «Щоденник вцілілої» справив на мене сильне враження. Особливо важко дивитися на те, як люди близько місяця були заручниками у шкільному підвалі без базових умов для життя. Десять літніх людей померло, ще сімох розстріляли росіяни. Було боляче бачити, як життя звичайних людей перетворюється на боротьбу за виживання, де навіть найпростіші речі, зокрема їжа та вода, стають недосяжною розкішшю. Це нагадує нам, наскільки важливо пам’ятати про тих, хто постраждав, і робити все можливе для миру».

Показ фільму-розслідування Суспільного «Щоденник вцілілої» в Острозькій академії  відбувся в межах проєкту інформаційного агентства Rayon.in.ua «Усний репортаж» за підтримки Internews Network.