В Острозькій академії говорили про досвід країн ЄС та України в розвитку безпекових студій

17.09.2024

У межах виконання проєкту Європейського Союзу Жана Моне «Саморегульоване вивчення гібридних загроз і європейської безпеки» 17 вересня в Національному університеті «Острозька академія» відбувся круглий стіл «Розвиток безпекових студій в Україні: досвід країн ЄС».

Під час заходу викладачі, науковці, фахівці та експерти у сфері вивчення гібридних загроз і безпекових студій мали можливість обмінятися знаннями й ідеями щодо вдосконалення досліджень безпекових студій в Україні з використанням досвіду ЄС.

«Проєкт «Саморегульоване вивчення гібридних загроз і європейської безпеки» є логічним продовженням нашого проєкту Європейського Союзу Еразмус+ «WARN – Академічна протидія гібридним загрозам». Для участі в круглому столі ми запросили дослідників, експертів, студентів і викладачів із різних галузей, зокрема психології, міжнародних відносин, досліджень політики й безпеки, комунікації, соціології, освіти й інших суміжних дисциплін. Вітаємо на заході учасників і доповідачів з Естонії, Республіки Польщі, Португалії, Словацької Республіки, США, Фінляндії, Швеції і, безперечно, наших українських колег із Житомира, Одеси, Запоріжжя, Кам’янця Подільського та Острога»,

зазначив доктор психологічних наук, професор, помічник ректора з міжнародного співробітництва і фандрайзингу НаУОА, керівник проєкту «Саморегульоване вивчення гібридних загроз і європейської безпеки» Едуард Балашов.

Під час заходу спікери говорили про досвід ЄС у системі розбудови безпеки; наукове забезпечення оновлення безпекових студій в Україні; підвищення кваліфікації експертів безпекових студій; розробку навчальних програм, що стосуються безпекових студій і гібридних загроз; психологічні аспекти саморегульованого вивчення безпекових студій; встановлення контактів і партнерств між дослідницькими групами з різних наукових й академічних установ.

Серед спікерів:

• доктор Бруно Феррейра да Коста, Університет Бейра Інтеріор (Португалія), тема «Нові кордони, нові виклики – майбутнє Європейського Союзу перед обличчям російської загрози»;
  • докторка Сара Бондессон, Шведський університет оборони (Швеція), тема «Досвід наукової співпраці між Україною та Швецією»;
  • заступник директора Центр східноєвропейських досліджень доктор Адам Еберхардт, Варшавський університет (Польща), тема «Дослідження безпеки в Польщі»;
  • професор Анатолій Худолій, Національний університет «Острозька академія», тема «Геополітична трансформація сучасного світу як чинник впливу на розвідувальну діяльність української держави»;
  • докторка Магдалена Вронська, Університет ім. Яна Кохановського в Кельце (Польща), тема «Застосування штучного інтелекту в кібербезпеці та обороні України»;
  • доктор Ярослав В. Пшибитньовський, Університет ім. Яна Кохановського в Кельце (Польща), тема «Ризик екологічних катастроф в умовах будівництва локальної безпеки»;
  • доктор Павел Джєканьський, Університет ім. Яна Кохановського в Кельце (Польща) і докторка інж. Маркета Шимкова, Vysoká škola DTI (Словацька Республіка), тема «Економічні виклики для регіональної безпеки в умовах зеленої трансформації місцевої економіки (досвід Польщі та Чехії)»;
  • студентка Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки Національного університету «Острозька академія» (Україна) Поліна Полякова, тема «Чи є Telegram гібридною загрозою для України?»

Нагадаємо, що проєкт Жана Моне «Саморегульоване вивчення гібридних загроз і європейської безпеки» (101081342 – EuroHybSec – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCН) реалізується Національним університетом «Острозька академія» за співфінансування Європейського Союзу і спрямований на просування європейських принципів побудови міцного й безпечного порядку шляхом використання нових форм і методів комунікації та створення чіткого бачення європейської системи безпеки для цільових аудиторій.