Вітаємо Рафаїла Турконяка з отриманням найвищої нагороди Острозької академії

16.05.2024

Архімандрит Греко-католицької церкви, доктор богослов’я і доктор літургіки, ієромонах Студитського уставу, лауреат Шевченківської премії за переклад Острозької Біблії, почесний професор НаУОА Рафаїл Турконяк отримав найвищу нагороду Національного університету Острозька академія – срібну медаль «Князь Василь-Костянтин Острозький» за вагомий внесок у відродження й розвиток університету. Таких медалей є лише сто. Ними нагороджують найвизначніших особистостей у галузі освіти, науки й політики. Нагороду вручив в. о. ректора Острозької академії, доктор психологічних наук, професор Ігор Пасічник 16 травня.

«Рафаїл Турконяк - людина-легенда, яка насамперед зробила не тільки моральний й унікальний вчинок у житті, але й інтелектуальний подвиг, присвятивши тридцять років свого життя титанічній праці - перекладу Острозької Біблії. Отець Рафаїл був завідувачем кафедри богослівʼя Острозької академії. Саме наш університет висунув його кандидатуру на отримання Шевченківської премії - найвищої нагороди держави. Радий, що в житті кожної людини відкривається можливість звершити те, що увійде в історію людства»,

розповів Ігор Пасічник.

Доктор педагогічних наук, професор, керівник науково-дослідної лабораторії християнської етики, психології та педагогіки НаУОА Василь Жуковський зазначив:

«Для будь-якого колективу, богословської спільноти, держави й нації високою честю було б мати у своїх рядах таку особистість як отець Рафаїл Турконяк. Щастя випало Україні й Острозькій академії, що отець Рафаїл присвятив своє життя і талант нашій державі. Він виконує прекрасно всі свої ролі: священника, богослова, перекладача, педагога, наставника і є надзвичайно скромною, працьовитою, посвяченою людиною. Господь надав Рафаїлу Турконяку високу місію – плекати Слово Боже й робити його таким, щоб вітчизняна спільнота якнайкраще розуміла Святе Письмо. Отець Рафаїл зробив дуже вагомий, визнаний багатьма внесок у цю справу. Також він вітав учасників наших олімпіад «Юні знавці Біблії» й «Учитель року». Дуже багато дітей молодого покоління мають на своїх столах і бібліотеках переклад Біблії отця Рафаїла, бо учасники наших конкурсів завжди отримують цю книгу. Радіємо, що ми є співвітчизниками й сучасниками Рафаїла Турконяка».

Доктор філософських наук, професор Петро Кралюк додав, що Рафаїл Турконяк пов’язаний з Острозькою академією більше, ніж 20 років:

«Отець Рафаїл - це людина-практик, яка вільно спілкується понад одинадцятьма мовами. Для мене - це унікальна особистість. За своє життя він зробив дуже багато: не тільки переклав Острозьку Біблію, а ще й чимало працює над укладанням словників, зокрема словників грецької біблійної мови тощо. Вражений працелюбністю отця Рафаїла Турконяка».

Професорсько-викладацький колектив Національного університету «Острозька академія» щиро вітає Рафаїла Турконяка з отриманням цієї медалі, а також із ювілеєм. Бажаємо міцного здоровʼя на довгі роки, плідної праці, нових наукових успіхів, творчого натхнення, великого особистого щастя, життєвої наснаги й душевної гармонії, щоденних гараздів і успіхів у всіх справах і починаннях. Хай завжди буде над Вами Боже благословіння, нехай сторицею повертається все зроблене Вами добро!