У межах Днів науки НаУОА – 2024 обговорили актуальні питання російсько-української війни

15.05.2024

15 травня 2024 року в межах роботи XXIX наукової викладацько-студентської конференції "Дні науки" Національного університету "Острозька академія", цьогоріч приуроченої до 30-річчя відродження університету, відбулося засідання секції "Російсько-українська війна. 2014–2024 рр.".

Серед учасників: викладачі та студенти Національного університету "Острозька академія", Національної академії сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного, комунального ліцею "Маріупольський ліцей міста Києва", члени Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин.

Модерував роботу Голова секції доктор історичних наук, професор, професор кафедри історії ім. проф. М.П. Ковальського НаУОА Володимир Трофимович.

Під час виступів доповідачів і жвавих дискусій було розглянуто різні аспекти заявленої теми. Йшлося про першу добу повномасштабної російсько-української війни (проф. Володимир Трофимович), досвід використання захисних решіток на танках (полковник, проф. Олеся Куцька), підсумки російсько-української війни в 2023 році (доктор філософії Віталій Бенчук), безпекові гарантії Заходу для України (проф. Лілія Трофимович), інструменти публічної дипломатії Світового Конґресу Українців у протидії війні та дезінформації (Назар Мартинюк), формування та розвиток антикорупційних органів державної влади в умовах війни (Віктор Павлюк), євроінтеграційний курс України (Наталія Пацанівська), польсько-українську військову співпрацю в ході повномасштабної російсько-української війни (Данило Дроздов), російські злочини в Україні в ході повномасштабного протистояння (Даниїл Федорчук). Окремі доповіді супроводжувалися презентаціями.

У ході підведення підсумків всі члени секції відзначили належний рівень підготовки кожного з промовців і висловили сподівання, що наступного разу наукові дискусії будуть присвячені аналізу завершення російсько-української війни в умовах справедливого переможного миру.

Своїми враженнями про участь у засіданні поділився студент-історик Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки НаУОА Данило Дроздов:

«Дні науки, для мене особисто, вже є традиційним заходом, адже другий рік поспіль мав нагоду поділитись з учасниками конференції своїми напрацюваннями та думками. В рамках секції "Російсько-українська війна. 2014–2024 рр." висвітлювались важливі проблеми, які потребують уваги та подальшого дослідження. Доповіді були ґрунтовними, обговорення цікавими, а питання від колег стимулюють ще більше занурюватись в проблематику секції».