Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії відбулася лекція «УПА – відповідь нескореного народу»

14 жовтня 2024 р.

14 жовтня в Національному університеті «Острозька академія» відбулася лекція на тему «УПА – відповідь нескореного народу», присвячена Дню Української повстанської армії. 

Спікер заходу – доктор історичних наук, професор Володимир Трофимович.

«Уперта боротьба українських націоналістів тривала ще 10 років після завершення війни, перші ж два роки після війни були чи не найтривалішими. Ми свідомі й розуміємо, що Україна без УПА, без підпільників і повстанців, які розвалили імперію ГУЛАГу , без дисидентів, без Шухевича, Стуса, Чорновола була б лише тимчасовою країною. Повстанці вірили, що памʼять про них зміцнить українців, їх смерть життя розбудить у народі»,

зауважив Володимир Трофимович.

Під час лекції професор Трофимович детально розповів про героїчну боротьбу українського народу за незалежність у складні роки Другої світової війни. Учасники заходу дізналися про основну роль УПА в історії України, про їхню стійкість та незламність у боротьбі з тоталітарними режимами.

Крім цього, Володимир Трофимович детально зупинився на організаційній структурі та чисельності Української повстанської армії, пояснюючи, як УПА формувалася. Він зазначив, з кого складалися військові загони, про їхню спільну мету – здобуття незалежності України. Спікер продемонстрував прапор, під яким боролися повстанці, і пояснив його значення для національно-визвольного руху, а також представив гімн УПА, який є важливим символом боротьби та патріотизму. 

Професор Трофимович звернув увагу на те, як гімн своїми словами та мелодією піднімав бойовий дух повстанців і залишався в серцях борців за свободу як символ незламності та прагнення до волі та допоміг уявити портрет українського повстанця: його місце народження, соціальне походження.

Кандидат історичних наук, доцент Микола Близняк зазначив: 

«Лекція професора Володимира Трофимовича дала можливість зрозуміти особливості національно-визвольної боротьби українського народу, патріотизм і жертовність багатьох поколінь борців за нашу свободу. Важливо, що основні засади діяльності УПА продовжують бути актуальними в наш час, коли той же ворог намагається вкотре знищити українську ідентичність. Таким чином поглиблене знання діяльності УПА стане одним з елементів моделювання перемоги над московськими окупантами».

Лекція викликала жвавий інтерес і зібрала студентів, викладачів і всіх охочих, хто прагне глибше розуміти історичні події, що формували сучасну Україну.