12 листопада в Національному університеті «Острозька академія» відбулося друге засідання Острозьких наукових читань у форматі онлайн-семінару. Спікер заходу – доктор історичних наук, професор Леонід Тимошенко.
Із вступним словом звернувся кандидат історичних наук, керівник Центру вивчення спадщини князів Острозьких Ігор Тесленко:
«Ми продовжуємо знайомитися з маловідомими сторінками нашої середньовічної ранньомодерної історії, хоч вони досить часто пов’язані із сюжетами, добре знаними в українській історіографії. Однією з таких відомих подій є Берестейська унія, про яку ми сьогодні будемо говорити з її найавторитетнішим українським дослідником Леонідом Тимошенком. Пан Леонід багато років вивчав і досі досліджує передумови, перебіг і наслідки унії».
Під час лекції спікер закцентував увагу на питанні волинського чинника в генезі та проголошенні Берестейської унії.
«Ціную давню дружбу і співпрацю в межах Острозьких наукових читань, Острозького наукового збірника, де я є членом редколегії та постійно друкуюся. Щиро дякую за організацію сьогоднішнього заходу»,
Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії імені проф. М. Ковальського Микола Близняк підсумував:
«Лекція професора Леоніда Тимошенка засвідчила про його невтомну багаторічну працю над темою Берестейської церковної унії 1596 р. Її контекст тісно пов'язаний із князем Василем-Костянтином Острозьким, Острозькою академією й видатними діячами культурно-освітнього осередку. Досліднику вдалося відкрити низку нових імен та раніше невідомих фактів щодо процесу підготовки й укладення унії. Релігійне життя на українських землях XVI - XVII століття відбувалося в умовах постійної боротьби за збереження православної ідентичності. Важливість лекції, що відбулася в межах чергового засідання Острозьких наукових читань, полягає в широкому пізнанні, розумінні та популяризації духовності нашого народу».