12 листопада в межах проєкту Відкритого університету Острозької академії відбулася лекція на тему «Україна й Африка: виклики дипломатії під час глобальної війни». Спікер Андрій Праведник – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Кенії.
Модерувала захід директорка Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки, доцентка кафедри журналістики та PR-менеджменту, кандидатка наук з державного управління Олена Шершньова.
«Студенти Острозької академії мають унікальну можливість слухати лекції відомих представників, дипломатів України, які творять сьогодення і представляють інтереси нашої держави за кордоном. Місія сучасної Острозької академії - це традиція, що творить майбутнє. Ми не лише навчаємо висококваліфікованих фахівців, але й готуємо еліту, провідних дипломатів, які будуватимуть незалежну, вільну Україну, про яку ми всі так мріємо»,
Під час лекції Андрій Праведник розповів студентам про свій дипломатичний досвід, досягнення Посольства України в Кенії, дипломатичні зв’язки між країнами тощо.
Спікер зауважив, що за 20 років діяльності Посольства України в Кенії вони розвивали не тільки політичні відносини між країнами, але й економічну складову. За словами Андрія Праведника, розвиток дипломатичної присутності України в Африці надасть нашій країні можливість насамперед збільшувати експорт до Африки, що буде сприяти роботі українських підприємств (державних і приватних), створенню додаткових робочих місць, розвитку української економіки.
«Для мене велика честь сьогодні виступати перед вами. Ви є студентами відомого закладу вищої освіти, який має велику історію. Сподіваюся, що завдяки нашій зустрічі ви отримаєте нові знання. Мені завжди приємно спілкуватися з молоддю, оскільки я вважаю, що за вами майбутнє нашої держави. Де б ви не працювали, ваші знання будуть необхідні»,
Також під час заходу відбулася дискусія у форматі питань-відповідей. Говорили про спільні освітні, культурні програми між Кенією та Україною; послаблення впливу росії та Китаю на країни Африки, виклики перед Україною, можливі ініціативи кенійського уряду щодо залучення інвестицій в Україну, зовнішньополітичний курс Кенії, особливості геополітичної ситуації в регіоні тощо.
«Спілкування студентів-міжнародників із послами України за кордоном, особливо в екзотичних і малодосліджених країнах Африки, – це справжній шанс поринути в захопливий світ міжнародної дипломатії! Кожна така зустріч відкриває унікальні горизонти для пізнання, дає можливість із перших уст почути про надзвичайні виклики й здобутки українських дипломатів у непростих умовах. Це не лише шанс дізнатися про інші культури, а й нагода відчути власну приналежність до глобальних процесів. Такі зустрічі не тільки розширюють кругозір, а й допомагають студентам знайти своє покликання й визначити власний шлях у міжнародних відносинах. Щиро вдячні Андрію Івановичу за його готовність ділитися безцінним досвідом і надихати молодь!»
Враженнями поділилися студенти 4-го курсу ОПП «Міжнародні відносини» Ярослав Варін і Ярослав Буркут:
«Лекція стала черговою можливістю отримати вичерпну інформацію про практичний досвід роботи дипломатичної установи України на території Республіки Кенія. Крім того, студентам вдалося ознайомитися з геополітичною ситуацією в регіоні та пріоритетними напрямами зовнішньополітичної діяльності України, зокрема у вимірі українсько-кенійських відносин на сучасному етапі, а також з іншими акторами африканського континенту. Наостанок, спікер закликав студентів поглиблювати власні знання за фаховим спрямуванням»,
«Зустрічі з представниками української дипломатії є важливими частинами підготовки майбутніх експертів-міжнародників, які прагнуть працювати в закордонних дипломатичних установах. Студенти отримали цінні знання про сучасний стан відносин України з державами Африки. Присутні мали можливість поспілкуватись з Андрієм Праведником, поставивши гостю цікаві питання щодо зовнішньополітичних пріоритетів Кенії, а також перспектив співпраці Києва та Найробі»,
Дякуємо за організацію заходу Посольству України в Кенії та доцентці кафедри міжнародних відносин НаУОА Наталії Конопці.