Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Кенії Андрій Праведник прочитав лекцію в Острозькій академії

12 листопада 2024 р.

12 листопада в межах проєкту Відкритого університету Острозької академії відбулася лекція на тему «Україна й Африка: виклики дипломатії під час глобальної війни». Спікер Андрій Праведник – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Кенії.

Модерувала захід директорка Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки, доцентка кафедри журналістики та PR-менеджменту, кандидатка наук з державного управління Олена Шершньова.

«Студенти Острозької академії мають унікальну можливість слухати лекції відомих представників, дипломатів України, які творять сьогодення і представляють інтереси нашої держави за кордоном. Місія сучасної Острозької академії - це традиція, що творить майбутнє. Ми не лише навчаємо висококваліфікованих фахівців, але й готуємо еліту, провідних дипломатів, які будуватимуть незалежну, вільну Україну, про яку ми всі так мріємо»,

зазначив ректор Острозької академії, доктор психологічних наук, професор Едуард Балашов.

Під час лекції Андрій Праведник розповів студентам про свій дипломатичний досвід, досягнення Посольства України в Кенії, дипломатичні зв’язки між країнами тощо.

Спікер зауважив, що за 20 років діяльності Посольства України в Кенії вони розвивали не тільки політичні відносини між країнами, але й економічну складову. За словами Андрія Праведника, розвиток дипломатичної присутності України в Африці надасть нашій країні можливість насамперед збільшувати експорт до Африки, що буде сприяти роботі українських підприємств (державних і приватних), створенню додаткових робочих місць, розвитку української економіки.

«Для мене велика честь сьогодні виступати перед вами. Ви є студентами відомого закладу вищої освіти, який має велику історію. Сподіваюся, що завдяки нашій зустрічі ви отримаєте нові знання. Мені завжди приємно спілкуватися з молоддю, оскільки я вважаю, що за вами майбутнє нашої держави. Де б ви не працювали, ваші знання будуть необхідні»,

зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол.

Також під час заходу відбулася дискусія у форматі питань-відповідей. Говорили про спільні освітні, культурні програми між Кенією та Україною; послаблення впливу росії та Китаю на країни Африки, виклики перед Україною, можливі ініціативи кенійського уряду щодо залучення інвестицій в Україну, зовнішньополітичний курс Кенії, особливості геополітичної ситуації в регіоні тощо. 

«Спілкування студентів-міжнародників із послами України за кордоном, особливо в екзотичних і малодосліджених країнах Африки, – це справжній шанс поринути в захопливий світ міжнародної дипломатії! Кожна така зустріч відкриває унікальні горизонти для пізнання, дає можливість із перших уст почути про надзвичайні виклики й здобутки українських дипломатів у непростих умовах. Це не лише шанс дізнатися про інші культури, а й нагода відчути власну приналежність до глобальних процесів. Такі зустрічі не тільки розширюють кругозір, а й допомагають студентам знайти своє покликання й визначити власний шлях у міжнародних відносинах. Щиро вдячні Андрію Івановичу за його готовність ділитися безцінним досвідом і надихати молодь!»

підсумувала Олена Шершньова

Враженнями поділилися студенти 4-го курсу ОПП «Міжнародні відносини» Ярослав Варін і Ярослав Буркут:

«Лекція стала черговою можливістю отримати вичерпну інформацію про практичний досвід роботи дипломатичної установи України на території Республіки Кенія. Крім того, студентам вдалося ознайомитися з геополітичною ситуацією в регіоні та пріоритетними напрямами зовнішньополітичної діяльності України, зокрема у вимірі українсько-кенійських відносин на сучасному етапі, а також з іншими акторами африканського континенту. Наостанок, спікер закликав студентів поглиблювати власні знання за фаховим спрямуванням»,

зазначив Ярослав Варін.

«Зустрічі з представниками української дипломатії є важливими частинами підготовки майбутніх експертів-міжнародників, які прагнуть працювати в закордонних дипломатичних установах. Студенти отримали цінні знання про сучасний стан відносин України з державами Африки. Присутні мали можливість поспілкуватись з Андрієм Праведником, поставивши гостю цікаві питання щодо зовнішньополітичних пріоритетів Кенії, а також перспектив співпраці Києва та Найробі»,

додав Ярослав Буркут.

Дякуємо за організацію заходу Посольству України в Кенії та доцентці кафедри міжнародних відносин НаУОА Наталії Конопці.