Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Українські філологи показали уривок із п’єси «Назар Стодоля»

13 березня 2024 р.

12 березня студенти 1-го курсу української філології презентували творчий звіт із фольклорно-краєзнавчої практики (керівниця – професор Жанна Янковська). Він був приурочений до Шевченківських днів, адже сценарій складено за мотивами пʼєси «Назар Стодоля» Тараса Шевченка. 

Студенти показали справжнє українське весілля Назара й Галі. У сценарії використали народні пісні з обрядів сватання, випікання короваю, викупу, покривання молодої, зібрані під час практики в різних регіонах України.

«Це було доволі цікаво, інколи я навіть забувала, що перебуваю в авдиторії, а не на весіллі. Хотіла б частіше ходити на подібні заходи. Також це можливість послухати автентичні обрядові тексти, які група УФ-11 зібрала під час фольклорно-краєзнавчої практики. Було задоволенням упізнавати деякі пісні, завдяки яким я розумію свою причетність до української культури»,

поділилася враженнями студентка 1 курсу спеціальности «Культурологія» Анастасія Лисенко.

Такі заходи вкотре доводять, що ми повинні зберігати й примножувати українські традиції, звичаї, обряди, цінувати, берегти та передавати їх майбутнім поколінням.