Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Професор Острозької академії Андрій Смирнов узяв участь у міжнародній конференції у Варшаві

11 грудня 2024 р.

9–11 грудня завідувач кафедри історії ім. проф. М. П. Ковальського, доктор історичних наук, професор Андрій Смирнов узяв участь у міжнародній екуменічній конференції «Європейська консультація зі справедливого миру» у Варшаві. Її організатори – Конференція європейських Церков і Польська екуменічна рада.

Форум об’єднав понад 80 представників різних Церков Європи. У роботі конференції взяли участь учасники з України, а також делегація представників Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій.

Під час дискусії на тему «Право на захист і самооборону» митрополит Київський і всієї України Епіфаній, почесний доктор НаУОА, підкреслив небезпеку інструменталізації Кремлем релігії та використання російських релігійних інституцій, насамперед РПЦ, для виправдання й підтримки агресії проти України. Водночас митрополит Епіфаній наголосив на тому, що ПЦУ була й залишається відкритою для діалогу з православними в Україні, які перебувають у юрисдикції митрополита Онуфрія.

10 грудня професор Андрій Смирнов модерував панельну дискусію про використання релігії як інструменту та зброї під час російсько-української війни. Концепція справедливого миру стала основною темою для дослідження, обговорення та її практичного застосування в умовах геноцидної війни Росії проти України.

«Учасники консультації погодилися, що в часи конфлікту та війни говорити правду є особливою відповідальністю європейських Церков, включаючи деконструкцію насильницьких дискурсів, що мотивують політичні рішення та військові дії. Рекомендації консультації, спрямовані до церков-членів КЄЦ та партнерських організацій, містять заохочення національних церковних рад сприяти екуменічним відносинам з українськими церквами в їхніх різних національних контекстах»,

зазначив Андрій Смирнов.

Конференція у Варшаві стала продовженням ініціативи «Шляхи до миру» (Pathways to Peace), започаткованої КЄЦ після вторгнення Росії в Україну в 2022 році. Її мета – просувати справедливість, порозуміння та мир в Україні. Це скоординована відповідь європейської церковної спільноти, що пропонує екуменічне бачення справедливого миру та створює майданчик для обміну думками між європейськими Церквами, посилюючи голос українських Церков в екуменічних дебатах. Проєкт «Шляхи до миру», у якому бере участь професор Андрій Смирнов, розвиває співпрацю між церковними лідерами, інтелектуалами та науковцями на шляху досягнення сталого миру в Україні.