Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

Науковці Острозької академії успішно реалізовують проєкт «Закордонні ветерани, ПТСР і моральні травми»

11 листопада 2024 р.

Викладачі кафедри психології Національного університету «Острозька академія» спільно з колегами із Шведського університету оборони (Стокгольм) активно працюють над науково-дослідним проєктом «Закордонні ветерани, ПТСР і моральні травми», метою якого є поглиблення розуміння досвіду солдатів та офіцерів у складних ситуаціях під час проведення військових операцій та їхнього впливу на їх самопочуття і психічне здоров'я.

У контексті військових операцій, військовослужбовці піддаються впливу різноманітних стресових факторів, пов’язаних зі службою, зокрема це і вплив травматичних подій. Моральний дистрес\травма, подібно до ПТСР, має значимий вплив на психічне здоров'я, оскільки включає довгострокові, більш хронічні негативні стани, пов’язані зі значними функціональними порушеннями в таких важливих сферах як міжособистісні стосунки та професійна діяльність, а також загальна якість життя та здоров’я. 

У ході дослідження було залучено 779 українських військовослужбовців. Згодом результати дослідження української сторони будуть порівнюватися зі шведською. 

Наразі шведські й українські науковці спільно працюють над аналізом даних для більш детального розуміння довгострокових наслідків переживання моральної травми у військовослужбовців та для україномовної адаптації психодіагностичного інструментарію the Moral Injury Outcome Scale (MIOS-F) (Litz et al., 2022).