Національний університет «Острозька академія» — наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів — Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Сьогодні виш визнано одним із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Університет
Вступ

Усю корисну інформацію про вступ до Національного університету «Острозька академія» абітурієнти можуть знайти у цьому розділі.

Національний університет «Острозька академія» має статус самоврядного (автономного) дослідницького національного вищого навчального закладу. В університеті функціонують наукові центри, лабораторії, спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій.

Наука
Освіта

Мета НаУОА – надання якісних освітніх послуг, які дозволяють студентам здобути знання та вміння, затребувані на сучасному ринку праці. Усю інформацію, яка стосується освітнього процесу в НаУОА, ви зможете знайти в цьому розділі.

В Острозькій академії відбулася лекція «Супервізія для вчителів та психологів»

07.10.2024

У межах курсів «Психологічний супровід та наставництво» і «Практична андрагогіка та акмеологія» для студентів спеціальностей «Початкова освіта» та «Психологія» відбулася лекція на тему «Супервізія для вчителів та психологів». Спікерка – викладачка Жилінського університету (Словаччина), терапевтка, супервізорка, докторка Ева Шкорвагова. Переклад зустрічі здійснювала  студентка Острозької академії  та Жилінського університету Маргарита Гандзілевська. 

Із вступним словом звернулася докторка психологічних наук, професорка кафедри психології, модераторка заходу Галина Гандзілевська.

«Сьогодні ми будемо говорити про супервізію, яка є важливою як для психологів, так і педагогів. Це перша презентація наших спільних книг, створених науковцями чотирьох країн (Україна, Словаччина, Польща, Чехія). Один із розділів присвячений темі супервізії. Книгу уже читають студенти, що відвідують дисципліни «Психологічний супровід та наставництво», «Практична андрагогіка та акмеологія», «Резилієнс та якість життя», «Основи психокорекції та психотерапії»,

зазначила Галина Гандзілевська.

Ева Шкорвагова зауважила, що супервізія відіграє основну роль у сприянні не лише професійному розвитку, але й емоційній стабільності:

«Супервізія – це не лише вирішення проблем, а й можливість розвиватися, знаходити нові перспективи та підтримувати один одного у складних ситуаціях. Важливо мати сміливість дивитися на «світло» – відкривати для себе нові можливості і приймати зміни. Подібно до того, як ми прощаємо дитині страх темряви, справжній виклик для нас, майбутніх професіоналів, полягає в тому, щоб перестати боятися світла, яке приносить супервізія. Вірю, що ці знання допоможуть вам не лише у професійному житті, але й в особистісному зростанні. Я ціную вашу зацікавленість й активну участь і з нетерпінням чекаю на те, як ви застосуєте ці знання на практиці».

Під час зустрічі спікерка розповіла про поняття супервізії, її складові, моделі, стилі, а також техніки, які студенти, майбутні вчителі та психологи, зможуть використовувати у своїй професійній діяльності.

Враженнями від зустрічі поділилися студенти другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальностей «Психологія» та «Початкова освіта» Валерія Корнійчук, Гліб Бакулін, Діана Козакевич і Дарія Олішевська.

«Сьогоднішня зустріч додала максимальної мотивації, адже це надзвичайний досвід, що допоможе у власній професійній діяльності, особливо, коли навчаєшся на двох спеціальностях. Лекція наповнена цікавою інформацією, практикою, ознайомленням із супервізією, як одним із інструментів у роботі психолога чи педагога»,

зазначила Валерія Корнійчук.

«Ми лише на початку своєї професійної кар'єри, тому для нас надзвичайно важливо не тільки розвивати навички роботи з клієнтами, але і вчитися справлятися з власними професійними складнощами. Під час зустрічі із супервізоркою ми отримали багато цінної, а головне, практичної інформації, як краще організувати свою роботу, підтримувати внутрішній баланс й ефективно вирішувати професійні виклики. Супервізорка допомогла нам глибше зрозуміти важливість професійної етики, а також показала, як зберігати ресурсність у складних робочих ситуаціях. Окремо хочемо подякувати Галині Борисівні за ініціативу та організацію цієї зустрічі»,

додав Гліб Бакулін.

«Дякую за чудову лекцію, особливо за практичні вправи. Було дуже цінно дізнатися більше про супервізію та ACT»,

зауважила Діана Козакевич.

«Вдячна за корисну інформацію. У подальшому буду більше цікавитись методами супервізії та практикувати їх. Це дозволить глибше аналізувати власну роботу, отримувати зворотний зв’язок від колег і професіоналів, а також вдосконалювати навички підтримки клієнтів у складних ситуаціях»,

зазначила Дарія Олішевська.